Makyaj Sırları ve Uygulamanız Gereken Makyaj Tavsiyeleri

Her kadın makyaja az da olsa meraklıdır. Özellikle kusursuz cilt ve kusursuz güzellik arayan kadınlar makyaja ayrı önem vererek kendilerine bakmaktan ve süslenmekten çok hoşlanır. Bugün sizlere hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Özel günlerde en şık kendisinin olmasını ister ve kıyafete uygun olarak makyaj yapar. denildiğinde aslında akla sadece yüze yapılan makyaj gelmemelidir. Tırnaklardaki oje, dekolte ve vücuda yapılan makyajlar da vardır. Özellikle markaların vücut şekillendirme konusunda birbiri ile yarıştığı dönemde bronzer ve aydınlatıcı kullanarak vücut şekillendirmeleri oldukça başarılı ve göz alıcıdır. Makyaj artistlerinin üretkenliği ve kullanılan makyaj malzemelerinin sürekli çeşitlenmesi ve denemek istenmesi aslında makyaj sektörünün öneminin arttığını da gösteriyor ve makyaj sırları arasında ufak dokunuşlar yatıyor, abartmadan doğru ürünler seçerek kişi kendine makyaj yapabilir. Bunun haricinde yanlış ürün kullanımı ya da renklerin orantısız kullanımı ile de kişi hiç hoş olmayan görüntü elde edebilir.

Makyaj Sırları ve Tavsiyeleri

makyaj sırları ve tavsiyeleri

vücudun hatta yüzün bölgelerine göre çeşitlere ayrılır. Örneğin yüz makyajında; ten makyajı, göz makyajı, dudak makyajı, aydınlatma ve kontür işlemi olarak kendi içerisinde ayrılır. Her makyaj çeşidinin yapılma özelliği ve ufak makyaj sırları vardır. Makyaj konusunda meraklı ve uzman olmak isteyen kişiler bolca dergi ve internet üzerindeki makyajları inceleyerek nasıl yaptıklarını inceler. Makyaj sırları ve makyaj uygulamaları kişi kendisi deneyerek ve sürekli makyaj teknikleri uygulayarak öğrenebilir. Peki, makyaj sırları nedir? Makyaj uygulamaları nasıl yapılır?

  • Ten Makyajı Sırları Ten makyajı yapılmadan önce mutlaka cilt bakımı yapılmalıdır. Cilt bakımı yapılmadan ten makyajı yapıldığında cilt yüzeyinde ölü deri tabakası bulunabilir bu yüzden mutlaka günlük peeling ve haftalık maske uygulaması yapılmalıdır. Ten makyajında cilt rengine uygun olan fondöten ya da bb krem seçilmelidir. Aynı zamanda az miktar fondöten ya da bb krem boyun ve kulak kısmına da uygulayarak renk eşitsizlikleri giderilmelidir. Karma ve yağlı ciltler makyajlarında pudra kullanmalı kuru ciltler pudradan uzak durup makyaj öncesi cilt nemlendirilmelidir.
  •  Göz makyajı yapmadan önce ten makyajı gibi göz çevresine bakım yapılmalıdır. Daha sonra göz makyajının kalıcılığını artırmak için göz bazı kullanılmalıdır. Göz rengine uygun olan renkte farlar araştırılmalı ve uygulanmalıdır. Ayrıca göz şekline uygun eyeliner çekilerek gözler daha da vurgulanabilir.
  •  Dudak makyajında ilk olarak dikkat edilmesi gereken öncesinde dudak bakımıdır çünkü bakımsız dudaklara ruj ya da dudak kalemi uygulandığında kusurlar daha da belirgin hale gelir ve şık durmaz bu yüzden peeling yapılmalı ve nemlendirilmelidir. Dudak makyajında ise öncesinde dudak kalemi uygulanmalı ve dudaklar çerçevelenmelidir. İçleri dudak kalemi ile doldurulup üzerine ruj sürülmelidir.

Uygulamanız Gereken Makyaj Sırları

uygulamanız gereken makyaj sırları

Makyaj konusunda kendini geliştirmek isteyen kadınlar makyaj sırları araştırarak deneyimlemek ister. En önemli konulardan biri ise kontür ve aydınlatma işlemidir. Aydınlatma işlemi genellikle göz pınarları, kaş altı, elmacık kemiklerinin üst kısmı, dudak üstü, alın ortası, çene ortası ve burun üzerine uygulanmalıdır. Kontür işlemide burun kenarları, kulak hizasında elmacık kemiklerine uygulanmalıdır.


Makyaj Sırları Videosu

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Dudak Makyajı, Göz Makyajı, Kaş ve Kirpik Modelleri, Makyaj, Makyaj Teknikleri, Profesyonel Makyaj, Yüz Makyajı
göz makyajı teknikleri
Göz Makyajı Teknikleri ve Göz Makyajı Çeşitleri

Makyaj konusunda son yıllarda inanılmaz hızlı bir değişim yaşanıyor. Özellikle markaların çıkardığı binlerce çeşit makyaj malzemesi ve makyaj aparatları kadınları

Kapat