Makyaj Yapımı – Günlük, Ten ve Gece Makyajı

Makyaj kadınlar için son yıllarda vazgeçilmez haline gelen ve makyaj yaparken stres attıran bir eylem olarak karşımıza çıkmaktadır. Makyaj yapımı püf noktaları bilindiğinde başarılı, etkileyici isteğe göre cesur ya da romantik bir görünüm sağlanabilir. Durum böyle olunca makyaja olan ilgi artmış kadınlar güzelliklerini daha da iyi bir şekilde ortaya koyma yarışına girmişlerdir. Özellikle son dönemlerde artan bloglar ve vloglar makyaj alanında yoğun istek uyandırmış ve makyaja farklı yaklaşım ortamları hazırlamıştır. Doğru ve güzel bir makyaj yapımı için öncelikle cilt rengini, cilt tipini doğru tanımak ve öncesinde cilt bakımına özen göstermek gerekir. Düzenli cilt bakımı makyajın ciltle bütünleşmesini ve sağlıklı bir görüntü oluşturmasını sağlar.

Ten Makyaj Yapımı

ten makyajı nasıl yapılır

Makyajın ilk aşaması olan yüz makyajı çok önemlidir çünkü bir makyajın ne kadar iyi olduğunu ten makyajı gösterecektir. Ten makyajı ne kadar doğru yapılırsa cilt o kadar pürüzsüz ve ışıltılı görünecektir. Peki, ten makyaj yapımı nasıl olmalıdır?

  • İlk olarak doğru bir ten makyajı için cilt bakımı oldukça önemlidir. Cilt tipine uygun maskeler, peelingler uygulanarak ölü deriler ciltten atılır ve nemlendirerek cildin ihtiyaçları karşılanarak ışıltılı bir görünüm kazanılır.
ten rengine uygun fondöten seçimi
ten rengine uygun fondöten seçimi
  • Ten makyajının önemli bir adımı ise cilt rengini doğru tanımak ve uygun fondöten ya da bb krem seçmek… Ten rengine uygun olmayan fondöten birkaç yaş daha büyük göstererek ciltte kalıp gibi durur ve doğal görüntü oluşturmaz.
  • Cilt rengine uygun fondöten ya da bb krem seçildikten sonra cilde uygularken tampon hareketlerle uygulamak ürünün homojen bir şekilde dağılmasını sağlayacaktır. Çizgi çizgi durmayacak ve hoş bir görünüm kazanacaktır.
doğru göz altı kapatıcısı kullanmak
doğru göz altı kapatıcısı kullanmak
  • Ten rengine uygun bir göz altı kapatıcısı göz morluklarını kapatacak ve doğal bir şekilde görünecektir. Cilt renginden bir ton koyu göz altı kapatıcı seçmek morlukları daha iyi şekilde kapatacaktır.
pudra kullanımı
  • Yağlı cilt tipine sahip olanlar mutlaka pudra uygulamaya dikkat etmelidir. Pudra uygulamak gün içerisinde parlamayı ve yağlanmayı bir nebze olsun azaltacaktır.

Ten Makyaj Yapımı Videosu

Aşağıda ten makyajı için örnek olabilecek bir video sizleri bekliyor.


Günlük Makyaj Yapımı

günlük makyaj nasıl yapılır

Günlük makyaj yapımı doğal tonlarda, ağır olmayan sade bir şekilde yapılmalıdır. Günlük makyajda kapatıcılığı orta seviyede bb krem ya da cc kremler tercih edilebilir. Yağlı cilde sahip kişiler ise renkli pudralar ile ciltteki renk eşitsizliğini giderebilir. Ten makyajının haricinde günlük makyajlar orantılı ve sade olmalıdır. Eyeliner ve nüde tonlarda ruj günü kurtarabilir. Eyeliner ve kırmızı ruj ikilisi ise sık tercih edilen günlük makyaj modellerindendir.

Günlük Makyaj Yapımı Videosu

Aşağıda günlük makyaj için örnek olabilecek bir video sizleri bekliyor.


Gece Makyajı Yapımı

gece makyaj yapımı

Gece makyaj yapımı günlük makyajdan ziyade daha vurgulu makyaj modelleridir. Kişinin zevkine ve tarzına göre gece makyajları yapılabilir. Dudaklar daha fazla ön plandayken gözler daha sade veya geride olmalı, gözler dumanlı yoğun ise dudaklarda nüde tonlarda ruj tercih edilmelidir.

Gece Makyaj Yapımı Videosu

Aşağıda gece makyajı için örnek olabilecek bir video sizleri bekliyor.

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Dudak Makyajı, Göz Makyajı, Kaş ve Kirpik Modelleri, Makyaj, Makyaj Teknikleri, Yüz Makyajı
kaş nasıl alınır
Kaş Nasıl Alınır? Kaş Alma Yöntemleri

Yüz şeklini belirleyen en önemli faktör kaşlardır. Yüz şekline uymayan kaşlar kişiyi daha yaşlı göstererek hoş olmayan bir görüntüye neden

Kapat