Ana sayfa Saç Bakımı Mevsim Geçişlerinde Saç Dökülmesi Neden Olur?

Mevsim Geçişlerinde Saç Dökülmesi Neden Olur?Mevsimler değişirken, saçlarımızda da değişimi fark ediyoruz. Saçımızı taradığımızda artık tarakta daha fazla saçımız kalıyor, kıyafetlerimizin üzerinde daha çok saç telimiz oluyor. Saç dökülmesinin nedenlerini sizler için araştırdık ve paylaştık.

Mevsim Geçişlerinde Saç Dökülmesi Neden Olur?

  • Saçların kendini yenilemesi mesela. Bir mevsimden diğerine geçerken, saçlar kendini yenilemeye başlar. Zayıf, güçsüz saçlar dökülür ve eğer doğru bakım yapılır, saçlar kuvvetlendirilirse yerine daha güçlü saçlar çıkar.
  • Saç derisinin korunması için saçların kalınlaşması ve sonrasında dökülüp yeni saçların çıkması. Yazın güneş ışınlarından, kışın da soğuk hava şartlarından dolayı saç derimizin zarar görmemesi için saç tellerimiz kalınlaşır sonrasında bu kalınlaşan saçlar yeni mevsime geçerken dökülür.

Mevsim Geçişlerinde Saç Dökülmesine Karşı Ne Yapmalı?

  • En önemli etken saçımızı kuvvetlendirmektir. Saçlar kuvvetli olursa, dökülmesi de önlenmiş olur.
  • Saç dökülmesinin engellenmesine ve büyüme aşamasındaki saçların güçlenmesine yardımcı olduğu bilinen Arginine proteini ise bu konudaki en önemli yardımcılardan biridir.


Mevsimsel Saç Dökülmesine Çözüm Olabilecek Diğer Öneriler:

  • Fön ve maşa uygulamalarına biraz ara verilmeli. Bunun yerine, saçlarını şekillendirici köpük ile şekillendirip doğal haline bırakabilirsiniz. Isı ile saç şekillendirmeniz gerektiği zamanlarda ise saçlarını ısının etkilerinden koruyabilecek ürünler ile korumayı atlamamalısınız.
  • Saç derine kısa süreli masajlar yaparak da saçlarını güçlendirebilirsin. Masaj, kan dolaşımını arttırır ve böylece saçlarının güçlü uzamasına yardımcı olabilirsin.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here