Nasıl Makyaj Yapılır? Farklı Ortamlar için Makyaj Önerileri

Bu yazımızda nasıl yapılır sorusunun cevaplarını vermeye çalışacağız. Burada ki dikkat etmeniz gereken noktalar makyajı nerede kullanacağınızdır. Aşağıda nasıl makyaj yapılır sorusuna cevap olarak, farklı yerler için makyaj tekniklerini ve makyajın nasıl yapılması gerektiğiyle ilgili bilgiler paylaşıyoruz.

Mezuniyet için Nasıl Makyaj Yapılır?

mezuniyet için nasıl makyaj yapılır

Hem üniversite hem de lise mezuniyetleri iyi görünmek isteyen bayanlar için oldukça önemlidir. Peki bu özel gün için nasıl makyaj yapılır gelin incelemeye başlayalım. Bu özel gün ya da gecede en önemli ayrıntı kıyafet seçimi gibi görünse de, gün içinde çekilen tüm fotoğraflarda yüzü en güzel gösterecek olan ayrıntı aslında makyaj ve saç yapımıdır. Kusursuz bir mezuniyet makyajı hiç şüphesiz kusursuz bir cilt ile elde edilir. Mezuniyet makyajı yapmadan bir ya da iki gece öncesinden mutlaka yüzdeki ölü derileri temizleyecek bir peeling yapılmalıdır. Sabah uyanıldığında ise cilt tipine uygun bir temizleyici ile yüz yıkanıp toniklenmeleli, ve daha sonra yine uygun bir nemlendirici ile nemlendirilmelidir. Böylece cilt ten makyajını daha güzel taşıyıp, fotoğraflarda daha güzel duracaktır. Bu bölümde nasıl makyaj yapılır sorusuyla ilgili bir tüyo daha vermek gerekirse güneş koruyucu SPF içeren ürünler mezuniyet makyajı için kullanılmamalıdır çünkü SPF flaşlı fotoğraf çekimlerinde yüzdeki ışığı yansıtacağı için yüz olduğundan beyaz görünecektir ve bu doğal olmayan bir görünüme sebep olmaktadır.

Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır Videosu


Okul için Nasıl Makyaj Yapılır?

okul için nasıl makyaj yapılır

Lise ve üniversitede kendini iyi hissetmek isteyen bayanlar makyaj yapmayı tercih ederler fakat okul makyajı her iki jenerasyon için farklı olmalıdır. Peki bu iki jenerasyon için makyaj konusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ve nasıl makyaj yapılır gelin inceleyelim. Lise dönemi için makyaj önerilmese de yine de makyaj yapmak isteyen genç kızlar şeffaf rimel ve hafif bir parlatıcının ötesine geçmemelidirler. Ergenlik döneminde sıklıkla oluşabilecek sivilce problemini yaşayanlar ise kurutucu özellikli kapatıcılar kullanabilirler. Üniversite dönemine gelindiğinde ise artık daha özgür kullanılabilir. Yani  artık nasıl makyaj yapılır sorusunun cevabını kendileri oluşturmaya başlamalıdır. Bu dönemde kişiler tarzlarına uygun makyajlar yaparlar ve bu okul makyajı tarzları şu şekilde sıralanabilir.

  • Kuyruklu eyeliner makyajı
  • Bronz makyaj
  • Nude renkli makyaj
  • Renkli maskara makyajı
  • Yok gibi duran makyaj

gibi farklı stilde makyajlar deneyebilecek olan üniversite öğrencileri yine de yaşlarının ışığını korumak adına doğal duran makyajlar kullanmalıdırlar. Bu bölümde nasıl makyaj yapılır sorusuna bir tüyo daha vermek gerekirse, renk kullanmak isteyenler bu renkleri gözler yerine dudaklarda kullanırlarsa hem daha etkileyici bir görünüme kavuşurlar hem de karşı tarafa verilen algı kişinin yüzünde çok fazla makyaj olmadığıdır.

Okul Makyajı Nasıl Yapılır Videosu


İş Görüşmesi için Nasıl Makyaj Yapılır?

iş görüşmesi için nasıl makyaj yapılır

Okul ve mezuniyet makyajlarından sonra yeni bir hayata adım atılmasını sağlayacak olan iş görüşmesi makyajı da oldukça önemlidir. Peki iş görüşmesi için nasıl makyaj yapılır gelin incelemeye başlayalım. Kişinin kendine olan güvenini ispatlaması gereken bu önemli günde ağır makyajlardan kaçınılmalıdır. Temiz görünen, saplıklı bir cilt makyajı için ince yapılı bir fondöten ya da bb krem kullanılmalı, eğer parlamalar varsa transparan bir pudra ile cilde sürülen baz ürün sabitlenmelidir. Yüze ifade veren ve yüzün güçlü durmasını sağlayan kaşlar iyi şekillendirilmeli, boşluk olan alanlar kaş rengine uygun bir farla boyanmalıdır. Ruj rengi için oldukça doğal tonlar seçilmesi gereken iş görüşmesi makyajı ağır bir göz makyajını da kaldırmaz. Renk tonu eşitlenmiş ve hafif gölge verilmiş aydınlık göz kapaklarıyla, ince bir kat rimellenmiş kirpikler kişiyi mükemmel iş görüşmesi makyajına ulaştırır.

İş Görüşmesi Makyajı Nasıl Yapılır Videosu

Bu yazımızda farklı yerler için makyaj tekniklerini inceledik ve nasıl makyaj yapılır sorusunun cevabını kafanızda şekillendirmenize yardımcı olmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Dudak Makyajı, Göz Makyajı, Kaş ve Kirpik Modelleri, Makyaj, Makyaj Teknikleri, Profesyonel Makyaj, Yüz Makyajı
ruj nasıl sürülür
Ruj Nasıl Sürülür? Doğru Ruj Tekniği ve Seçimi

Bayanlarda ilk göze çarpan kısım tartışmasız ki dudaklardır. Ve dudakları çekici gösteren ise dudak için üretilen dudak boyaları ve rujlardır.

Kapat