Ana sayfa Saç Modelleri Dalgalı Saç Modelleri Nişan Saçı Modelleri ve Makyaj Önerileri

Nişan Saçı Modelleri ve Makyaj Önerileri

nişan saçı modelleri


Her kadının en özel günü kuşkusuz düğün ve nişan törenleridir. Ancak nişan saçı modelleri oldukça önemlidir hatta belki elbise kadar. Düğünde ve nişanda kadınlar her ayrıntıyı ince olarak düşünür ve her detayın uyumlu, eşsiz güzellikte olmasını ister. Bu yüzden öncesinde birçok hazırlık yapar ve provalara özel bir zaman harcar. Gelinlik seçimi ya da nişan elbisesi en önemli konulardan biridir bunun yanı sıra nişan saçı modelleri ve gelin saçı modeli tamamlayıcı unsurdur ve saç modelleri konusunun nasıl olacağı ile ilgili önceden provalara gitmek o güne hazır olmak düğün ya da nişan gününde istenmeyen sonuçları önleyecektir. Özellikle nişan saçı modellerinde ya da düğün saçı modelleri konusunda aksesuar kullanılacaksa mutlaka önceden seçilmeli ve seçilen gelinliğe ya da nişan elbisesinin tarzına uygun seçilmelidir. Böylece tüm detaylar uyum içerisinde olacak ve gelini muhteşem gösterecektir. Nişan saçı modellerini önceden denemek ve fikir edinmek çok önemlidir.

Sık Kullanılan Nişan Saçı Modelleri

Özel günlerde saç modellerini yaptırmadan saçlara bakım yapmak ve bu sürece saçları hazırlamak gerekir. Saç bakımında özellikle saçları nemlendirmek ve bir süre saçları besleyen bakım yağları kullanarak saçlar güçlendirilmelidir. Bu sebeple nişan saçı modelleri yaptırmadan bir süre önce hindistan cevizi yağı, badem yağı, jojoba yağı saçlar için gerekli nemi sağlayarak hem güçlenmesine hem de hızlı uzamasına yardımcı olur. Özellikle bu yağların karışımı ile elde edilmiş farklı markların saç kremleri ya da besleyici, güçlendirici saç serumlarını saç tiplerine uygun olarak seçip kullanmak saçları ipeksi bir yapıya kavuşturur ve özel günlerde saçlar şekillendiğinde daha parlak ve göz alıcı durur. Peki, sık kullanılan nişan saçı modelleri nelerdir?  • Dağınık Salaş Topuz Nişan Saçı Modelleri: Her yüz tipine uygun olan saç modelleri arasında salaş saç modelleri yer alır. Bunların başında ise dağınık topuz saç modeli gelir. Özel günlerde özellikle gelin saçı modellerinde oldukça doğal ve şık duran bir saç modelidir. Saçların ön kısımlarından ve ense kısımlarından saç tutamları çıkarılarak rastgele saçların tutturulmuş halidir.
  • Açık Nişan Saçı Modelleri: Özel günlerde toplu saç modellerini kullanmayı sevmeyen kişilerin kullandığı saç modelleri açık saç modelleri ya da yarım topuz saç modelleridir. Açık saç modellerinde ise su dalgası saç modelleri, düz fönler ya da maşa ile şekillendirilmiş kıvırcık saçlar kullanılabilir.
  • Örgü Nişan Saçı Modelleri: Aslında örgü saç modelleri tek olarak kullanılabileceği gibi topuz modellerinde ve açık saç modellerinde de kullanılabilir. Örgü saç modeli kadınlara duygusal, romantik bir hava katar. Özellikle makyaj ile uyumlu olduğunda abartısız fakat göz alıcı gelin olmak mümkündür.
  • Vintage Nişan Saçı Modelleri: Son yıllarda geçmişteki modeller daha çok tercih ediliyor. Özellikle vintage tarzı benimseyenler deneyebilir. Tabii öncesinde prova etmek de fayda var.

Nişan Saçı Modelleri için Uygun Nişan Makyajı

nişan makyajı

Nişan saçı modellerinin tamamlayıcısı makyajdır. Kıyafet ve saça uygun makyaj tercih edilmelidir ve renkler uyumlu olmalıdır. Nişan saçı modelleri için kırmızı renkte kıyafet tercih edilecekse dumanlı göz makyajı ve nüde tonlarda ruj tercih edilmeli, kirpikler ön plana çıkmalıdır.

En Güzel Nişan Saçı Modelleri Galerisi

 BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here