Ana sayfa Saç Modelleri Okul Saç Modelleri Okul İçin Saç Modelleri

Okul İçin Saç Modelleri

okul için saç modelleri ve yapılışları


Okul saç modelleri kızlar için hem pratik hem de şık olmalıdır. Okul için çoğu zaman saçları şekillendirmek için erken kalkmak durumunda kalınır. Bu durumda hızlı ve şık okul için saç modelleri bilmek ve uygulamak gerekir. Okul saç modelleri sık bir şekilde uygulamak pratiklik ve daha düzgün yapılmış bir saç modeli elde edilmesini sağlar.

Öncelikle  okul saç modelleri genellikle abartıdan uzak, doğal saç modelleri tercih edilmelidir. Saçlar odak noktası haline gelmemeli bunun yerine derslerde olan başarı daha etkili olmalıdır. Hem başarılı hem daha dikkat çekmek isteyen kızlar ise birkaç tüyoya kulak vermelidir. Saçları güzelleştiren şeyin saç bakımı olduğu unutulmamalıdır. Saçların canlı ve daha parlak gözükmesini isteyenler argan yağı ya da Hindistan cevizi yağı ile bakım yapabilir, aleovera bitkisinden faydalanabilir.

Okul için Saç Modellerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

okul için en iyi saç modelleri

Okul saç modellerinde doğal, dikkat çekmeyen saç modelleri tercih edilmelidir. Klasik saç modelleri okul saç modelleri için oldukça idealdir. Klasik saç modelleri arasında hangileri yer alır?At kuyruğu saç modelleri, örgü saç modelleri, açık saç modelleri, yarım topuz saç modelleri okul için saç modelleri içinuygundur. Abartılı çok işlem görmüş saçlar yerine doğal ve hızlı yapılabilen başarıyı etkilemeyen saç modelleri tercih edilebilir.

Okul için Saç Modelleri Çeşitleri

Lise saç modelleri çeşitleri oldukça fazla olmakla birlikte kişinin zevkine ve tarzına bağlıdır. Okul için saç modelleri yapılışı öncesinde saçlar iyice taranmalı ve bakımlı görünmesi sağlanmalıdır. Saçlar kolay açılmıyorsa saç açıcı spreyler kullanılmalıdır.

okul için at kuyruğu saç

  • At Kuyruğu Saç Modeli ve Yapımı: Klasik saç modellerinden olan at kuyruğu saç modeli şıklığının yanı sıra oldukça kolaydır ve farklı şekillerde kullanılabilir. Lise saç modelleri arasında sık tercih edileni tepede yapılan at kuyruğu saç modelidir. İsteğe göre uç kısımlarına maşa ile dalga verilebilir ya da ön saçlara sepet örgü örülebilir.


okul için örgü saç

  • Örgü Modelleri ve Yapımı: Okul için saç modelleri arasında en çok tercih edilen ve genellikle sınav dönemlerinde kurtarıcı olan bir saç modelidir örgüler hem şık hem de zaman almayan farklı modelleri vardır. Fransız örgüsü, sepet örgü, balık sırtı örgü, şelale örgü isteğe göre yapılabilir. Hatta örgüler açıldığında doğal dalgalar okul saç modelleri için tercih edilebilir. Fransız örgü yapımı ise örülen saç tutamları üçe ayrılır bir sağdan bir de soldan eklemeler ile örgü tamamlanır

Okul için açık saç

  • Açık Saç Modelleri ve Yapımı: Genellikle açık saç modelleri kullanılmaktadır fakat ısı kullanmadan doğal şekilde düzgün saçlar elde etmek mümkündür. Saçları yatmadan ikiye ayırın ve ikiye ayrılmış tutamları burgu haline getirin uyandığınızda saçları açın hacimli ve çok doğal dalgalar elde edilmiş olacaktır.

okul için topuz saç

  • Topuz Modeli ve Yapımı: En şık saç modelleri ve en sık kullanılan topuz arasında ev topuzu diye tabir edilen topuz şeklidir. Oldukça kullanışlıdır. Tepeden bol bir şekilde bağlanan topuzlar salaş ve havalı duracaktır ve okul saç modelleri için uygun bir tercihtir.

    Okul İçin Saç Modelleri Videosu

    Sık Kullanılan Okul için Saç Modelleri

    Okulda klasik modeller her zaman işe yarar arada farklı modeller denemek hem dikkati toplar hem de okulda şık görünmeyi sağlar. Okulda en sık tercih edilen saç modelleri arasında at kuyruğu, topuz, açık saç modelleridir. Aşağıda okul saç modellerine dair bir çok örnek sizi bekliyor. (resimlerin büyük hali için üstüne tıklamanız yeterli)

 

 BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here