Ana sayfa Saç Modelleri Örgü Saç Modelleri Örgülü Saç Modelleri ve Yapılışı

Örgülü Saç Modelleri ve Yapılışı

örgülü saç modelleri


Uzun yıllardır tercih edilen ve siyahi insanların bulduğu örgülü saç modelleri oldukça şık duran modeller arasındadır, örgülü saç modelleri günlük hayatta kullanılabildiği gibi özel davetlerde, mezuniyetlerde hatta düğün ve nişanlarda rahatlıkla tercih edilebilir. Yandan örgülü saç modelleri, tüm saçlarda uygulanan modeller ve örgülü topuz modelleri gibi farklı çeşitleri mevcuttur. Her kullanımda oldukça şık, romantik ve her kıyafetle uyum ve bütünlük sağlar. Özellikle yaz aylarında en sık kullanılan saç modelleri arasında örgülü saç modelleri geldiğini söyleyebiliriz. Plajlarda da sıkça karşılaşılan örgü modelleri pareolara çok yakışır. Saçlar kadınlar için ayrı önem taşıdığından dolayı ısısız, pratik ve güzel bir seçenektir örgülü saç modelleri… Isı kullanmadan doğal dalgalar elde etmenin en güzel ve şık yollarından biri saç örgülerdir.

Sık Tercih Edilen Örgülü Saç Modelleri

Saçların her zaman bakımlı ve şekilli görünmesi her kadın için oldukça önemlidir. Özellikle saç şekillenmesi için özel saat ayrılan saçlarda örgülerin hızlı ve güzel olması çok fazla saçlara örgü uygulamak ile el hızının artması gerekmektedir. Örgülü saç modelleri yapılışı ilk dönemlerde zor olsa da ilerleyen dönemde el yatkınlığı gerçekleşecek ve belli bir süre sonra farklı bir örgü modelini kişiler kendi oluşturacaktır.

  • Fransız Örgü Modelleri: En kolay saç örgü modellerinden biridir. Özellikle doğal dalga elde etmek isteyenlerin nemli saça uygulayıp birkaç saat beklettikten sonra açtıklarında elde ettikleri sonuç muhteşemdir. Örgü yapılmak istenen saç bölgesi seçilip saçlar üçe ayrılmalıdır. Daha sonra ortadaki saçın yanına bir sağdan tekrar ortaya bir soldan saç tutamları eklenerek Fransız örgü modeli elde edilir. Oldukça şık ve romantiktir ayrıca kalın telli saçlarda örgü kendini daha çok belli eder.
  • Şelale Örgü Modeli: Fransız örgü modelinden farklı bir model kullanmak isteyen ama kolay ve hızlı olsun diyenlerin tercih edeceği bir saç örgü modelidir. Yapımı da Fransız örgü modeli kadar kolaydır. Saçların örgü yapılmak istenen kısmı ele alınarak ilk önce düz bir örgü yapılır. Daha sonra örülen örgünün yanından başka bir tutam alarak ikisini birbirine eklenir. Üst kısımda iki örgüyü geçirilmeli ve üçüncü örgüyü aşağı doğru bırakılmalıdır. Şelale örgü modeli yapımı da oldukça basit ama hoş bir görüntüsü vardır. Özellikle açık saçlarda yanlardan kullanıldığında günlük hayatta şıklıkla kullanılabilecek saç modelleri arasındadır.

https://www.youtube.com/watch?v=g7aOl7uLe4g


Örgülü Saç Modelleri Nasıl Kullanılabilir?

örgülü saç modelleri kullanımı

Örgülü saç modelleri farklı çeşitleri ile oldukça göz alıcı ve duygusal bir görünüm sağlar. Aslında örgü saç modelleri sadece tek bir şekilde kullanmamız beklenemez çünkü her kullanımda yüze daha farklı bir boyut yükler. Saç örgü modelleri tüm saça uygulanabilir, topuz yapılabilir. Açık saç modellerinin arasına bir saç örgü modeli eklenebilir. Yarım topuz yapılırken bağlanma noktasına ya da tepe kısımlarına örgü yapılabilir. Ayrıca örgülü at kuyruğu modeli de çok hoştur.

Örgülü Saç Modellerinin Bozulmaması için Neler Yapılabilir?

örgülü saç modelleri için sprey

Örgülü saç modellerinin bozulmaması için öncelikle ince telli saçlarda daha fazla olmak üzere(kalın telli saçlarda da uygulanabilir) hacim vermesi amacı ile krepe yapılabilir. Temiz saça uygulandığında ve sabitleyici kremler kullanıldığında saç örgüler bozulmaz. Yapılan örgüler saç spreyleri ile sabitlenebilir.

En Güzel Örgülü Saç Modelleri

 BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here