Ana sayfa Makyaj Dudak Makyajı Porselen Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

Porselen Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

porselen makyaj


Makyaj kadınlar için olmazsa olmazlar arasında yerini alan ve gittikçe detaylı bir çalışma isteyen konudur. Kadınlardaki mükemmel görünme isteği sürekli makyaj konusunda yeni adımlar atılmasını sağlamıştır. Buna örnek olarak porselen dediğimiz makyaj türü verilebilir. Porselen makyaj, makyaj artistleri ve uzman kişiler tarafından uygulanmaya başlanmıştır. İlk porselen makyaj denildiğinde yoğun, katman katman görünen kapatıcı ve fondötenler gelir akla ve bu yanlış bir tanımdır.

Porselen Makyaj Nedir?

porselen makyaj nedir

Porselen dediğiniz makyaj günlük hayatta kullanılmayacak, özel günlerde, davetlerde ya da fotoğraf çekimlerinde kullanılabilecek bir makyaj uygulamasıdır. Bu makyaj türü ilk olarak makyaj artistleri tarafından uygulanmıştır. Genelde canlı bir görünüm yerine soluk yapılan bir makyajdır ve en az 47 ya da 48 saat makyajın yüzde kalmasıdır. Makyajın bu kadar saat ciltte kalması bazı problemlere yol açabilir özellikle hassas ciltlerde daha çok reaksiyon gösterir.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj yapımı günlük hayatta daha doğal ve pastel tonlarda tercih edilse de porselen makyaj da durum biraz daha farklıdır. Porselen makyajın amacı sivilce, yüz lekelerini kapatıp uzun süre makyajın bozulmadan kalması ve özel günlerde ya da çekimlerde daha güzel görünmektir. Bu açıdan baktığımızda profesyonel makyaj grubuna giren makyaj çeşitlerindendir. Hassas cilde sahip kişiler porselen makyaj yapma ya da yaptırma konusunda bir kez daha düşünmelidir. Ayrıca porselen makyaj yaptırmadan önce cilt bakımının yapılması gerekmektedir. Cilt bakımının yapılması makyajın daha kusursuz görünmesini sağlar.

porselen makyaj nasıl yapılır  • Makyaj öncesi cilt bakımı yapılır. Peeling ve maske ile cilt ölü derilerden kurtulur. Gözenekler temizlenerek makyajın ciltle bütünleşmesi sağlanır.
  • Hassas ciltler porselen makyaj tercih edecekse su bazlı bir makyaj bazı tercih edilmelidir. Cilt tipine uygun fondöten ve göz altlarını kapatacak açık tonlu bir kapatıcı yerine cilt tonundan birkaç ton koyu kapatıcı göz altını nötrleyip doğal ve pürüzsüz bir cilt elde edilir.
  • Fondöten ve kapatıcı cilde iyice yedirildikten sonra homojen bir şekilde dağıtılır ve önemli bir adım olan pudra uygulamasına geçilir. Taş pudra olarak adlandırılan pudralar kullanılabilir. Böylelikle makyaj uzun saatler bozulmadan kalabilir. Pudra cildin her yerine uygulanmalıdır. Ayrıca fondöten uygularken sadece yüze değil, boyun, kulak ve dekolte bölgelerine de uygulanmalıdır.
  • Göz makyajı yapılırken farın bozulmaması için kaliteli bir far bazı kullanılmalıdır. Far bazı farın pigmentasyonunu daha belirgin hale gelip makyajın bozulmasını engeller. Göz makyajında dumanlı bir tercih yapılabildiği gibi sade bir makyaj da yapılabilir. Takma kirpik ve eyeliner sürülebilir.
  • Allık rengi hafif olmalıdır. Pembe veya açık şeftali tonları tercih edilebilir.
  • Ruj olarak ise dumanlı göz makyajında nüde tonlar, sade boş gözler ya da eyeliner makyajı ise kırmızı, siyah, bordo rujlar tercih edilebilir.
  • Makyajın en önemli kısımlarından biri ise makyajı sabitleme Bunun için de makyaj sabitleyici spreyler kullanılabilir ve gün boyu istenildiği kadar makyajı bozmadan kullanılabilir.

Porselen Makyajı Kimler Yapar?

porselen makyajı kimler yapar

Makyaj söz konusu olduğunda kadınlar özel günlerde veya ekran başına geçeceklerinde daha güzel ve kusursuz görünmek isteyecektir. Bunun içinde son yıllarda çözüm olarak porselen makyaj geliştirilmiştir. Makyaj artistlerinin yanı sıra kişiler günlük hayatta da makyaja eli yatkınlığı bilgisi varsa doğru adımlarda makyajlarını tamamlayabilir. Bunun için blog ve vlogları takip etmek ve günlük hayatta makyaj uygulamak yeterli olacaktır.

Porselen Makyaj Fiyatları

porselen makyaj fiyatları

Makyaj yapımına ve makyaj malzemelerine ayrılan bütçe her geçen sene artmaktadır. Özellikle porselen makyajlar biraz daha pahalı bir uygulamadır. Porselen makyaj yaptırmak isteyen belli bir bütçe ayırmalıdır. Kişi kendisi yapacaksa yine kalıcı ve cilt renklerine birebir uygun makyaj ürünleri seçmeli ve kullanmalıdır.

Aşağıdaki porselen makyaj videosu ile kafanızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz;

 

Aşağıdaki porselen makyaj galerisi ile uygulamaları ve alınan sonuçları inceleyebilirsiniz;

 BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here