Ana sayfa Makyaj Göz Makyajı Rimel Nasıl Sürülür, Püf Noktaları Nelerdir?

Rimel Nasıl Sürülür, Püf Noktaları Nelerdir?

rimel nasıl sürülür


Makyaj kadınlar için sadece özel günlerde değil günlük hayatta da oldukça önem taşır. Özellikle göz makyajının olmazsa olmaları arasında rimeller vardır. Bugün sizlere rimel nasıl sürülür sorusunun cevabını vereceğiz. Günlük hayatta olmazsa olmaz makyaj ürünü nedir sorusuna kadınların yarısından fazlası rimel cevabını vermiştir. Günlük hayatta tek bir rimel uygulamak bile gözleri belirginleştirerek, doğal bir güzellik katmaktadır. Özel gecelerde ise buğulu göz makyajlarının, sade göz makyajı konusunda kirpikler oldukça önemlidir. Bu yüzden rimel kullanmanın yanı sıra kirpik perması ya da takma kirpik kullanılmaktadır. Günlük hayatta rimel nasıl sürülür sorusunun cevabı ise bira da kirpiklerin yapısına bağlıdır. Düşük kirpiklere sahip olanlar uzatıcı etkisi olan rimelleri tercih etmeli, volüme ihtiyacı olanlar ise daha tombul rimelleri tercih etmelidir.

Uzun ve Seksi Kirpikler için Rimel Nasıl Sürülür?

kirpik kıvırıcı kullanımı

Göz makyajını ön planda tutmayı seven ve seksi bakışlara sahip olmak birkaç tüyo uygulayarak gerçekleştirmek mümkündür. Uzun ve seksi kirpikler öncelikle gün boyu bozulmadan etkisini sürdürmek için rimel sürerken yapılan teknik ile ilgilidir. Uzun ve seksi kirpiklere sahip olmak için mutlaka kirpik kıvırıcısından yardım alınmalıdır. Özellikle düşük kirpiklere sahip olanlar rimeli birden fazla uygulamalıdır. Kirpiklere iki farklı rimel uygulamak da kirpikleri uzun ve hacimli gösterecektir. Özellikle yaz aylarında sadece rimel kullanmayı sevenler doğru kirpik sürerek daha doğal bir güzellik elde edebilir.

Rimel Sürmenin Püf Noktaları

rimel nasıl sürülür püf noktaları

Göz makyajında önemli adımlardan biri maskara uygulamaktır. Doğru maskara uygulamak gün boyu dikkat çekici görünmeyi sağlar ve kişinin kendini daha da beğenmesini sağlar. rimel nasıl sürülür sorusuna cevap olacak püf noktaları:

  • Maskara sürmeden önce kıvrık ve hacimli kirpiklere sahip olmak için kirpik kıvırıcı kullanılmalıdır. Beğenilen bir markadan alınabilecek kirpik kıvırıcısı ile kirpiklere uygulanabilir. Öncelikle kirpikleri kıvırırken dikkatli olunmalı ve 3 aşamada gerçekleşmelidir. İlk olarak kirpik diplerine (dikkatli olmalı et kısmına dokunulmamalıdır) sonrasında orta ve uç kısımlarına kirpiklerin, kirpik kıvırıcısı kullanılmalıdır.


  • Rimel uygularken istenilen sonucun alınamamasında kirpiklerin yaş ya da yağlı olması hacimli kirpiklere sahip olmayı engelleyebilir. Bu yüzden rimel uygulamadan önce toz pudra ya da maskara bazı uygulanmalıdır.

maskara bazı kullanımı

  • Maskara bazı uygulamak kirpiklerin uzun süre akmadan daha hacimli görünmesini sağlar.
  • Maskaranın ucunda gelen topak kısımları bir peçete yardımı ile temizlenmelidir. Daha sonra kirpik diplerinden itibaren maskara uygulanmalıdır.
  • İki farklı maskara kullanımı daha belirgin kirpiklere sahip olmada etkilidir ve kusursuz makyaj açısından önemlidir.

  • Rimeli dik tutarak ve aşağı doğru bakarak doğru şekilde maskara uygulaması yapılır.

Rimel Fırçalarının Kirpiklere Etkisi

Maskara seçimi kirpik tipine göre belirlenmeli ve uygulanmalıdır. Doğru rimel seçimi:

  • Uzun ve seyrek Kirpikler: Bu tip kirpiklere sahip olanlar rimel nasıl sürülür sorusuna cevap olarak kirpikleri dolgun gösteren sık kıllı maskaralar tercih edilmelidir.
  • Düz Kirpikler: İnce ve uzun maskaralar tercih edilmeli ve iki üç kere kirpiklere diplerden itibaren uygulanmalıdır. Ayrıca öncesinde mutlaka kirpik kıvırıcı sürülmelidir.
  • Seyrek Kirpikler: Rimeli daha sık ve dipten uygulamaya özen göstermelidir bu kişiler ve alt kirpiklere de mutlaka maskara uygulanmalıdır.

Rimel Nasıl Sürülür Videosu

Rimel (maskara) nasıl sürülür videodan uzun kirpikler için neler yapılması gerektiği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.


Rimel Nasıl Sürülür ÖrnekleriBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here