Ana sayfa Saç Modelleri Dalgalı Saç Modelleri Saç Kesimleri – Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Saç Kesimleri – Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

saç kesimleri


Saçlar kadınları çekici gösteren bir aksesuar görevi görür. Bugün sizlere saç kesimleri konusunda kapsamlı bilgiler vereceğiz.Kadınlar bazı dönemlerde istek ve nedenlerine göre saç modelleri ya da saç renginden sıkılabilir. ve farklı saç modelleri ya da farklı saç kesimleri  denemek isteyebilir. Böyle dönemlerde ise soluğu kuaförlerde alınır. Kuaföre gitmeden önce yüz tipine uygun olarak hangi saç modelleri tercih edilebilir araştırmakta fayda vardır. Hem fikir vermesi bakımından hem de doğru tercih yapmak adına önemlidir. Saç kesimleri ve modelleri biraz da kişinin tarzını yansıtır. Örneğin kısa saç modellerini bir yaşam tarzı olarak gören bir kadın kolay kolay kısa saç modellerinden vazgeçemez. Saç kesimleri yüz şekline göre belirlenmeli ve yüz şekline uygun olarak kesilmelidir. Saç kesimleri aynı zamanda dış görünüşü etkilediğinden dolayı kesim yapılmadan bir kuaföre danışarak uygulanmalıdır.

Saç Kesimleri Yapılırken Neye Dikkat Edilir?

Saç kesimi kadınlar için çok önemlidir ve kesim yapılmadan mutlaka yüz şekline uygun saç kesim modelleri incelenmelidir. Saç kesim modelleri incelemek kesimden sonra pişman olmamaya yardımcı olurken zarif ve göz alıcı bir güzelliğe ulaşılmasını sağlar.

Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri ve Modelleri

Saç kesimi kişilerin dış görünüşünü etkilediği için büyük önem taşır. Dış görünüş ile bakımlı ve güzel olmanın yanı sıra kişinin kendisine olan güvenini artırmaktadır. Saç kesim modelleri de hem günlük kullanım için hem de özel günlere damga vurabilir. Dikkat edilmesi gereken yüz şekline uygun saç kesimleri tercih edilmelidir. Yüz şekline göre saç kesimleri nasıl olmalıdır?

  • Kısa Saç Kesim Modelleri: Kısa saç modelleri oldukça cesaret isteyen saç modelleri arasındadır. Kısa saç modelleri yuvarlak yüzleri daha ince ve uzun göstermek için harika bir yoldur.


  • Küt Saç Kesim Modelleri: Uzun boyunlu, yuvarlak yüz şekline sahip olanlar küt saç modellerini gönül rahatlığıyla kullanabilirler. Küt saç modellerini ince telli saçlar daha çok tercih eder.
  • Katlı Saç Kesim Modelleri: Her yüz tipine uygun saçların hacimli ve hareketli gözükmesini sağlayan bir saç modelidir. Uzun ve kısa saç modellerine saç kesim uygulanabilir. Oldukça şık duran ve sıklıkla tercih edilen bir saç modelidir.
  • Asimetrik Saç Kesim Modelleri: Yüzleri uzun ya da geniş olan kişilerin tercih etmesi gereken saç modeli asimetrik saç modelidir. Küt saçlarda uygulanabildiği gibi saçların belli bir tarafı uzun diğer tarafı kısa olarak da kesim yapılabilir.
  • Kahküllü Saç Kesim Modelleri: Alnı küçük olan kişiler hariç tüm yüz tipine uyar kahküllü saç modelleri ve uzun ya da kısa saçta mükemmel bir hava katabilir.

Saç Kesimi Yapıldıktan Sonra Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Belirli aralıklar saç kesimleri yapılmalıdır. Saçların sağlıklı uzaması için kırıkların alınması ve bakımlı görünmesi için saç kesimi önemlidir. Saç kesimi yapıldıktan sonra düzenli bir şekilde saç bakımı için serumlar ya da doğal argan yağı, badem yağı, jojoba yağı kullanılarak bakım yapılabilir. Böylece saçlar bakımlı, hacimli ve ipeksi bir görünüm kazanacaktır.


Saç Kesimleri Videosu

Aşağıda yüz tipine uygun saç kesimleri yapıldıktan sonra bayanların değişimini gösteren öncesi ve sonrası şeklinde hazırlanmış video sizleri bekliyor. Videoya bakarak doğru saç kesimleri ve etkisine göz atabilirsiniz.


En Güzel Saç Kesimleri GalerisiBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here