Ana sayfa Saç Bakımı Saç Kremi Nasıl Kullanılır Çeşitleri Nelerdir?

Saç Kremi Nasıl Kullanılır Çeşitleri Nelerdir?

saç kremi nasıl kullanılır


Saç bakımı saç tipilerine ve şekillerine uygun olarak yapılmalıdır. Bu yazımızda saç kremi nasıl kullanılır sorusunun cevaplarını vereceğiz. Düzenli saç bakımı yapılmış saçların kırılma oranı düşüktür ve saçlar neme doyduğundan dolayı daha ipeksi, parlak durur. Saç bakımında saç maskesi, saç bakım yağları, şampuan ve saç kremi kullanılır. Öncelik sırası kişinin bakım periyotlarına göre değişir. Saç kremi nasıl kullanılır sorusu ise her kadın ve saçları uzun erkek kullanmalıdır yeterli nem saç kremleri tarafından sağlanabilir. Önemli olan saç kremlerini doğru kullanmaktır. Saç kremi doğru kullanılmadığında saç dökülmesine neden olabilir.  Saç kremi nasıl kullanılır sorusu saç kreminin çeşidine göre uygulanmalı ve miktarını saçların sıklığına göre belirlenmelidir. Doğru şekilde saç kremi kullanılırsa saçlar daha sağlıklı ve parlak gözükecektir. Saç kremleri saç tipinin yapısına ve saçın ihtiyacına göre seçilmelidir.

Saç Kremi Nedir ve Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

sac-kremi-nedir

Saç bakımı yapılması saçların güçlü ve dökülmeden kalması aynı zamanda parlaklığını koruması açısından çok önemlidir. Saçlar öncelikle temiz olmalıdır ve saç yıkama aralığının belirli periyotlarda ve ılık suda yıkanmasına özen gösterilmelidir. Saçlar üç günde bir yıkanmalı ve saç derisine zarar vermeyen şampuanlar seçilmelidir. Saçların temizliği için şampuan kullanılmalı ve saç kremini temizlik amacı ile kullanmamak gerekir. Aksi durumda saçlar dökülebilir. Ayrıca saç kremi kullanıldığında saç kırıkları onarılmış olur. Saç kremi nedir? Saç kremi kendi içerisinde iki çeşide ayrılır durulanan saç kremi ve durulanmayan saç kremi olarak ve farklı şekillerde kullanılır. Peki, saç kremi ne işe yarar?Haarpflege

  • Saç kremi saçların nem ihtiyacını karşılar ve saçların yumuşamasını sağlar.
  • Saç kremleri saç diplerine uygulanmaması gerekir. Uygulandığı takdirde saç diplerini yumuşatacağı için saç dökülmelerine neden olur.
  • Saç kremleri saçları temizlemez bu yüzden şampuan olarak kullanılmaması gerekir. Arındırıcı değil onarıcı etkiye sahiptir saç kremleri…
  • Saçlara uygularken ne az ne de çok alınmalıdır. Çok fazla kullanıldığında saçları ağırlaştırıp yağlandırır.
  • Saç kreminin içerisinde kimyasal maddeler de olduğundan fazla kullanılmaması gerekir. Aksi halde saçları seyrekleştirebilir.

Saç Kremi Çeşitleri Nelerdir?

sac-kremi-cesitleri

Saç kremleri saçlar için gerekli olan ve kullanımında dikkat edilmesi gereken bir saç bakım ürünüdür. saç kremi nasıl kullanılır sorusunda öncelikle kişi saç kremi alırken saç tipine uygun olan saç kremini almalı ve kullanmalıdır.Saçları doğru şekilde taramak ve saç bakım yağlarını kullanmak da saçları güçlendirecek ve hızlı bir şekilde uzatacaktır. Saç kremleri bunlarla birlikte kullanılmamalıdır zira saçlara ağırlık verebilir. Bu yüzden adım adım ürünlerin miktarları ayarlanarak kullanmakta fayda var. Peki farklı saç kremi nasıl kullanılır;

  • Durulanan Saç Kremleri: Duş esnasında kullanılan şampuanlamadan sonra miktarını ayarlayıp ellerde ısıtarak saç uçları ve gerekirse saçların orta kısmına uygulanmalıdır. Sonrasında durulanmalıdır.
  • Durulanmayan Saç Kremleri: Nemli saçlara uygulanması gereken genellikle sprey formda olan saç kremleridir. Saçlar kuru iken uygulanmamalı aksi halde ürünü kabul etmeyecektir ve tel tel ayrılmasına neden olacaktır.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here