Saç Rengini Açma Yöntemleri

Saç modelleri kadınların hayatında ne kadar büyük öneme sahipse saç renkleri ve saç renk tonları da çok önemlidir. Bugün sizlere saç rengini açma yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz. Özellikle ruhsal bazı geçiş dönemlerinde ya da aynı saç renginden sıkılan kadınlar farklı saç renklerini araştırmaya başlar. Doğal saç rengini kullanan kadınlar ise saçlarında değişiklik istediği halde boyalardaki zararlı maddelere güvenemediğinden dolayı boyalara sıcak bakmaz. Bunun dışında doğal saçlara uygulanabilecek pratik yöntemler ile saç rengini açmak mümkündür. Saç rengini açma konusunda biraz sabırlı olmak da yarar var çünkü istenilen renk tonuna hemen ulaşılmaz, bunun için aşama aşama saç rengini açma yöntemleri kullanılmalıdır. Özellikle yaz aylarında ya da ilkbaharda saç renginde ufak değişikler yenilikler ve saç bakımı her zaman iyi gelir.

Doğal Yollarla Saç Rengini Açma

doğal yollarla saç rengi açma

Saç rengini açık renk tonlarında kullanmayı seven sürekli saçlarını boyatmak istemeyenler doğal yollarla saç rengini açabilir. Doğal yöntemlerle saç rengini açma işlemi hemen istenilen sonucu vermez fakat saçların kendi renk tonu gibi gözüktüğü için de saçlar oldukça doğal ve parlak görünür. Ayrıca doğal yollarla saç rengini açma işleminde kullanılan malzemeler saçların güçlenmesini ve parlak görünmesini sağlar. Böylece daha güçlü ve saç renkleri açılmış saçlar elde edilir. Saç boyamak ya da boyatmaktan ziyade bu tür işlemler hem ekonomik yönden kâr elde edilmesini hem de evde eğlenceli bakımların yapılmasını sağlar. Kadınlar olarak bu tür işlemler psikolojik olarak da rahatlatıyor.  Peki, doğal yollarla saç rengi nasıl açılır?

saç rengi açma yöntemleri

  • Limon Yardımı ile Saç Rengi Açma Tarifi: En sık kullanılan saç rengi açma yöntemlerinden biri limonlu sudur. Saç rengini açma konusunda oldukça etkilidir. Bir adet limonu 3 ya da 4 su bardağı ile karıştırıp saça uygulanmalı ve saç derisine temas ettirilmemelidir. Güneşte yarım saat ya da bir saat bekletilmelidir. Daha sonra saçlar durulanmalıdır. Limon ayrıca saçların parlak görünmesini sağlar.
  • Bal Yardımı ile Saç Rengi Açma Tarifi: Bal saçların nem ihtiyacının karşılanmasını sağladığı gibi saç renginin açılmasına yardımcı olur. Bal ve saç kremini eşit miktarda karıştırıp saçlara uygulanmalı ve olabildiğince akşam yapılmaya çalışılmalıdır. Bone ile saçlar sarılıp sabaha kadar bekletilmeli ve sonrasında saçlar durulanmalıdır.
  • Bira Yardımı ile Saç Rengi Açma Tarifi: En pratik yöntemlerden biri olan bira ile saç rengi açma yönteminde saç derisi hariç tüm saça eşit şekilde bira uygulayarak güneşte bir saat bekletmek, böylelikle saç rengi açılacak ve doğal bir ton elde edilecektir.

Saç Rengini Açma Suyu Tarifi

saç rengini açma suyu

Doğal yöntemler ile saçlar açıldığında parlak ve sağlıklı saçlar elde edilmiş oluyor. Özellikle doğal yöntem olduğu için saçlara zarar vermeden aksine yararlı olarak saçların güçlenmesini sağlıyor.  Zeytin yağı, bal ve limon kullanarak saç rengi açılabilir. Bu üç malzemeyi karıştırarak saçlara uygulanmalı yarım saat bekletildikten sonra şampuan ile saçlar durulanmalıdır. Saç rengi açma yöntemlerinden nemlendirici, bakım yapan bir kürdür aynı zamanda…

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Saç Bakımı, Saç Renkleri
kolay saç bakımı maskeleri
Saç Bakım Maskeleri Tarifleri ve Faydaları

Bakımın simgesi olan saçlar kadınlar için çok önemlidir. Bugün sizlere saç bakım maskeleri hakkında bilgiler vereceğiz. Özellikle ısı ile şekillenen

Kapat