Saç Renkleri ve İsimleri Tam Liste

Saç renkleri ve tonları kendi içerisinde birçok güzel rengi barındırıyor ve kadınları kendine çekmeyi başarıyor. Bugün sizlere bütün saç renkleri ve isimleri hakkında bilgi vereceğiz. Birçok kadın saç renkleri konusunda oldukça hassas ve arada sırada saç rengini değiştirerek farklı tarzları denemeyi çok seviyor. Bunda kuşkusuz trenlerin etkisi ya da beğenilen bir ünlünün tarzı etkili olabiliyor. Özellikle dünya çapında tanınan ünlüler her yaptıkları ile göz önünde olunca saç modelleri de bir o kadar dikkat çekiyor. En beğenilen yabancı ünlüler arasında Jennifer Lopez, Shakira, Taylor Swift gibi isimler yer alırken ülkemizde saç modelleri konusunda Gülben Ergen, farklı tarzları ile Hande Yener, Demet Akalın gibi isimlerin saç renkleri ve saç modelleri çok sık takip ediliyor. Kadınlar genel olarak saç renkleri ve isimleri konusunu bilmeli, saçlarını boyatmadan önce fikir edinmelidir.

Sık Kullanılan Saç Renkleri ve İsimleri

sık kullanılan saç renkleri ve isimleri

Son dönemlerde çok sık kullanılan ve moda olan saç renkleri ve isimleri çok fazla çeşitlilik gösterirken, alışılmışın dışında renklere daha kolay uyum sağlayan genç kızlar göze çarpıyor. Bunun haricinde klasik saç renkleri ve isimleri kullanan birçok kişi de sarı saç renk tonlarını, kahverengi saç renklerini, kızıl saç renk tonlarını severek kullanmaktadır. saç renkleri ve isimleri öğrenmek için dergilerden ya da saç renk ve isimlerini gösteren saç kataloglarından öğrenmek mümkündür. Saç rengini değiştirmek isteyen kadınlar öncelik olarak cilt rengini belirlemeli ve ona uygun olarak saç rengi belirlemelidir. Cilt tonu ile uygunluk göstermeyen saç renkleri ve isimleri bütünlük sağlamayacak ve hoş durmayacaktır. Peki, sık kullanılan saç renkleri ve isimleri nelerdir?

açık küllü sarı saç rengi
açık küllü sarı saç rengi
  • Açık Küllü Sarı Saç Rengi: Küllü sarı saç rengi açık sarıya sahip olmayan içerisinde soğuk tonlar barındıran bir saç rengidir ve soluk renkte olan kişilere yakışan tek küllü renktir. Özellikle makyaj ile bütünlük sağlandığında çok hoş duracaktır.
açık sarı saç rengi
açık sarı saç rengi
  • Açık Sarı Saç Rengi: En açık sarı olan bu sarı tonu herkese yakışmaz. Özellikle bronz, esmer uzak durmalıdır. Açık tenli ve sarışınlar gönül rahatlığı ile tercih edebilir. Açık sarı saç rengi özellikle renkli gözlü kişilere çok yakışmaktadır.
açık altın sarı saç rengi
açık altın sarı saç rengi
  • Açık Altın Sarısı Saç Rengi: Sarı rengin içerisinde altın yansımalar olan açık sarıdan ziyade daha koyu olan ve bu koyuluğu altın renginden alan bir saç rengidir.
bal köpüğü saç rengi
bal köpüğü saç rengi
  • Bal Köpüğü Saç Rengi:Bal köpüğü saç rengi birçok ünlü tarafından kullanılan bir renktir. Özellikle cilde parlaklık kazandırmak isteyen kadınlar bal köpüğü rengine bir göz atmalı…

Açık Kahverengi Saç Renkleri ve İsimleri

Kahverengi saç renkleri ve isimleri birçok kadın tarafından sevilerek kullanılan bir saç rengidir. Özellikle esmer kadınlar siyah saç renklerinden sıkıldığında kahverengi saç renklerine bir bakmalı…

açık kahverengi saç rengi
açık kahverengi saç rengi
  • Açık Kahverengi Saç Renkleri: İçerisinde çok az sarı alt tonu bulunan, sıcak bir saç rengidir. Özellikle kumral, bronz tene çok yakışacağı gibi açık tenlilere de çok yakışabilir.
cikolata-kahve-sac-rengi
cikolata-kahve-sac-rengi
  • Çikolata Kahverengi Saç Renkleri: Çikolata kahve saç rengi içerisinde koyuluk bulunan bir tondur ve çok açık tenlilerin seçmemesi gereken bir saç rengidir.
küllü kahverengi saç rengi
küllü kahverengi saç rengi
  • Küllü Kahverengi Saç Renkleri: Küllü kahverengi içerisinde sıcak alt ton barındıran, pembe ciltlere yakışacak bir kahverengi saç renkleri ve isimleri arasındadır. Özellikle renkli gözlere sahip olanlar tercih edebilir.

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Saç Bakımı, Saç Modelleri, Saç Renkleri
perma nasıl yapılır
Perma Nasıl Yapılır? Saçta Ne Kadar Kalır?

Kadınlar saç modellerinde kimi zaman değişiklik yapmak ister. Bugün sizlere perma nasıl yapılır sorusunun cevaplarını vereceğiz. Bunda hem ünlülerin saç

Kapat