Ana sayfa Saç Modelleri Dalgalı Saç Modelleri Saç Şekilleri ve Tüm Saç Modelleri

Saç Şekilleri ve Tüm Saç Modelleri

saç şekilleri


Kadınlar görsel olarak günlük hayatta ve özel hayatta saç şekillerine oldukça önem verir. Bu yüzden  saç şekilleri ve saç modelleri son yıllarda çok farklı modelleri beraberinde getirmiş ve oldukça şık saç şekilleri barındırmaktadır. Saç şekillendirirken kişinin tarzı ve saç kesim modeli göz önüne alınır. Uzun saçlara sahip olan kişiler saçlarını toplama ve açma konusunda biraz daha şanslı iken kısa saç modellerini kullanan kadınlar ise daha hızlı ve pratik saç şekillendirir ve bakımı uzun saçlara göre daha kolaydır. Burada kişilerin zevkleri ve tarzları göz önüne almak gerekir. Özellikle modern, feminen kadınlar daha çok kısa saç modellerini seçerken daha klasik, sade tarza sahip olanlar ise açık saç modelleri ya da örgü saç şekillerini kullanmaktadır. Aslında bahsedeceğimiz saç şekilleri hem uzun saça uygun olacaktır hem de kısa saça uygundur.

Saç Şekilleri Modelleri

Saç modelleri günlük ve özel davetlerde değişebilmektedir. Hatta günlük yapılan saç şekillerinden sıkılan kadınlar için farklı saç şekilleri denemek, değişik bir görünüm kazanmak önemli olabilir. Bunun için çeşitli alternatifler denenebilir. Saç modelleri nelerdir?

  • At Kuyruğu Saç Şekilleri: Tüm kadınların uyguladığı at kuyruğu saç modeline farklı şekiller eklenebilir. At kuyruğu saç modeline mini örgüler eklemek ya da at kuyruğu saç modeline sepet örgü yapmak romantik bir hava katabilir. Ayrıca at kuyruğu saç şekillerinde bağlama noktasını bir saç tutamı ile sarmak ya da örgü yapıp sarmak oldukça hoş duracaktır.
  • Topuz Saç Şekilleri: Topuzlar günlük hayatta ve özel davetlerde akla ilk gelen saç şekillerindendir. Günlük hayatta ev topuzu oldukça şık bir saç modeli Özel davetlerde ise enseden topuz modelleri ya da dağınık topuz modelleri oldukça şık duracaktır.


  • Örgü Saç Şekilleri: Klasikleşmiş saç şekillerinden örgü modelleri kadınlara oldukça zarif ve romantik bir hava katmaktadır. Örgü saç modellerinin çeşitliliği de tek modellerden sıkılanlara alternatif oluşturmaktadır. En iyi bilinen örgü modeli Fransız örgü modellerinin yanı sıra balık sırtı örgü modelleri, şelale örgü modelleri, taç örgü modelleri olarak örnek verilebilir.
  • Açık Saç Şekilleri: Açık saç şekillerinde genellikle hem günlük kullanımda hem de özel davetlerde kullanılmaktadır. Doğal dalgalar, düz saç modelleri ya da açık saç modellerinin arasına iliştirilen örgü saç modelleri oldukça hoş bir hava katacaktır.

En Sık Kullanılan Saç Şekilleri ve Modelleri

Saç şekilleri kadınların tarzını belirler fakat bazen değişiklik iyi gelse de tekrar sevilen saç modellerine geçilebilir. En sık kullanılan saç şekilleri ise dalgalı saç modelleri, düz saç modelleri, örgülü saç modelleri, topuz saç modelleri ve at kuyruğu saç modelleridir.

Saç Şekilleri Uzun Süre Nasıl Bozulmadan Durur?

saç şekillerinin bozulmaması için neler yapılır

Uzun uğraşlar sonucu elde edilen saç şekilleri görüntüsünün hemen bozulmaması için birkaç tüyo vermek gerekirse saçları şekillendirmeden önce saçların bakımının yapılması gerekir. Saçların neme doygun ve temiz olması daha kolay şekillenmesini sağlayacaktır. Saç şekillendirdikten sonra saçları sabitleyici kremler, spreyler tercih edilebilir.


Kolay Saç Şekillerinin Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=isx4w0kb2cM


En Güzel Saç Şekillerinin GalerisiBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here