Ana sayfa Saç Bakımı Saç Tebeşiri Nasıl Yapılır ve Nasıl Uygulanır?

Saç Tebeşiri Nasıl Yapılır ve Nasıl Uygulanır?

saç tebeşiri nasıl yapılır


Bayanların saçlarına olan düşkünlüğü, bakımlarına verdikleri önem, hemen hemen her gün kuaförlere gitmelerinden bellidir. Bu kadar değer verilen saçların renkleri, kesim modeli ince tel ya da kalın tel oluşu kadınlar için oldukça önemli konulardan birisidir. Bu yazımızda saç tebeşiri nasıl yapılır bu sorunun cevabını vereceğiz.  Saç boyası yaptırıp da saçının renginden kolay sıkılanlar sürekli olarak saçlarına boya yaparak saçlarının kimyası ile oynarlar. Sürekli boya gören saç zamanla yanar veya yıpranır. Saçların yapısı kırılacağı için saç boyası belli aralıklarla yapılmalıdır. Ama tarz ve stil sahibi olan bayanlar için, saç renginden sürekli sıkılıp da saç rengini kısa süre içerisinde değiştirmek isteyenler için saç tebeşiri nasıl yapılır bunu öğrenmek gerekir. Saç tebeşirinin amacı, sürekli saçına yenilik kazandırmak isteyenlerin veya popüler tarza ayak uyduran bayanların saçlarına kimyasal saç boyaları ile zarar vermelerini azalmaktır.

Saç Tebeşiri Ne İşe Yarar?

saç tebeşiri ne işe yarar

Saç tebeşiri renk renk seçeneklerde satılmaktadır. Rengarenk ve cıvıl cıvıl olmayı,  her gün değişik saç renkleri denemeyi, ister saçını rengarenk yapmanları, ister her gün tek bir renge boyamak isteyenleri arzulayan hanımların bu isteğine saç tebeşiri nasıl yapılır konusu cevap olacaktır. Saç tebeşiri renkleri çeşit çeşittir. Pembesi, mavisi, kahvesi, sarısı, moru, laciverti olmak üzere yirmi dört farklı seçenekte satılmaktadır. Ayrıca saç tebeşiri özelliklerinden en önemlisi olan, boyanın saçta uzun süre kalması istenilmediğinde bir saç yıkaması ile saçtaki boyadan kurtulabiliyor olmaktır. Her gün giyilen kıyafete göre saç rengi ayarlama imkanı sağlayan saç tebeşiri ile saçları, giyilen kıyafetlere kombinlemek oldukça kolaylaşmış bulunmaktadır.Evde Saç Tebeşiri Nasıl Yapılır?

evde saç tebeşiri nasıl yapılır

Saç tebeşirini satın almak istemeyip evde kendi imkanları ile hazırlamak isteyenler için de bu olağan bir konudur. saç tebeşiri nasıl yapılır sorusunun cevabı için gereken malzemeler şunlardır;

  • İsteğe göre renkte yağsız tebeşir veya pastel boya
  • Ilık su (sprey şişesi içerisinde)
  • Havlu
  • Saç düzleştiricisi
  • Eldiven gerekmektedir.

Peki malzemelerimiz tamam ise saç tebeşiri nasıl yapılır kısmına gelelim. Saç tebeşiri saça uygulanırken, öncelikle eldivenler takılmalıdır. Daha sonra boyanacak saçı tutarak saç ucundan su akacak derecede ıslatılmalıdır. Suyun ılık olmasına dikkat edilmelidir. Daha sonra kullanılacak tebeşiri veya pastel boyayı aynı oranda eşit olarak saça sürerek boyanmalıdır. Boyama işlemi bitince saçı saç kurutma makinesi ile kurutup daha sonrasında saç düzleştiricisi ile saçın düzleştirilmesi gerekmektedir. Saçı düzleştirmekteki  amaç ise saça ısı uygulayarak boyanın daha kalıcı olmasını ve güzel tutmasını sağlamaktır. Saç tebeşiri nasıl yapılır sorusunun cevabı bu kadar basit bir işlemdir. Saçın boyasından sıkılıp değiştirmek istenildiğinde ise saçları bol su ile yıkamak yeterli olacaktır.

Saç Tebeşiri Nerede Satılır?

saç tebeşiri nerede satılır

Bu bölümde ise saç tebeşiri nasıl yapılır sorusundan sonra pratik saç boyama şekli olan saç tebeşiri temin edebilmek için internet siteleri üzerinden kozmetik ürünleri satan sitelerden sipariş verilebilir veya kozmetik makyaj malzemesi satılan mağazalardan temin edilebilmektedir. Saç tebeşiri fiyatları 5 ₺ ila 30 ₺ arasında değişmektedir. Saç tebeşiri satın alma olduğu gibi evde de kolayca hazırlanabilmektedir.BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here