Ana sayfa Saç Bakımı Saçınızın Hızlı Uzamasını Sağlayan Yöntemler

Saçınızın Hızlı Uzamasını Sağlayan YöntemlerKızların vazgeçilmezi olan saçlarımızın bakımlı sağlıklı ve gür olması herkesin hayali peki bu uzun güzel ve bakımlı saçları nasıl elde edeceğiz işte çözümler; Altın maskelerimiz ve saç bakım önerilerimizi düzenli uygulamalardaki sonuçlarını göreceksiniz dikkat etmeniz gereken noktalar yazımızın devamındadır.

1-Saç Kesimi

Saç düzleştiricileri, fönler, saç şekillendiriciler,hava saçın kırılmasında ki en büyük etmenlerdir. Kırılan saç maalesef uzamayı yavaşlatmaktadır sağlıklı olan ise saçların üç ayda bir düzenli kesilmesidir.

2-Saçı Nemlendirmek

Kuruyan saçlar çabuk kırılır. Saçınızda özellikle boya varsa daha çok neme ihtiyaç duyar saçta parabensiz şampuan tercih edilmelidir. saç bakım yağları ve hafif saçı nemlendiren spreyler ile nemi  destekleyebilirsiniz.

3-Saç Bakım Yağları

saçı nemlendirmek ve saç yapısını saç diplerini güçlendirmek için en doğal ve en hızlı sonuç veren yöntemlerden biridir bakım yağları özellikle Hint Yağı,Badem Yağı,Yılan Yağı, Hindistan Cevizi Yağı bu yağlar saçı besleyerek  uzamasına etki eder haftada iki kere bu karışımı uygulayarak saç uzamasını hızlandırabilirsiniz. 

4-Saç Maskeleri

Saç maskeleri kuruyan saç diplerinize veya yoğun işlem görmüş saçları toparlamaya yardımcı olur. Dışarıda yüksek fiyatla satılan ürünlerin yanı sıra evde uygulayabileceğimiz maskelerde bulunmaktadır. Bemiks Bepanthen Evigen üçlüsü saçın dökülmelerini azaltarak yoğun biçimde besler Şampuanınıza bu tüplerden kırarak her banyoda uygulayabilirsiniz bu ürünleri eczanelerden temiz edebilirsiniz.

5-Avakado Mucizesi

Saç bakımında dünyaca tercih edilen maskelerin başında avakado maskesi gelmektedir. Yapımı oldukça basit ve pratik olan bu maske için gerekenler bir avakado bir yumurta ve yarım limondur. Çatalla ezdiğiniz avakado’ya yumurtayı ekleyerek limon suyuyla karıştırıp nemli saç diplerine uygulayıp bir saat sonra yıkayabilirsiniz.BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here