Salaş Topuz Modelleri ve Yapılışları

Saç modelleri arasında en sık kullanılan açık saç modelleri ve topuz modelleridir. Bugün sizlere salaş topuz modelleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Açık saç modelleri saç kesimini de etkiler. Saç kesimi ise daha çok tarz ile alakalıdır. Uzun saç seven kadınlar saçların bakımı ile çok ilgilidir ve saç modellerini en rahat kullanan saç kesimine sahip kişilerdir. Uzun saç modelleri kendi içerisinde farklı saç kesim modellerini de içerebilir. Örneğin uzun katlı saç kesim modelleri oldukça sık kullanılır ya da uzun saç modellerinde kahküllü saç modelleri tercih edilebilir. Bu kesimler daha çok kişinin yüz şekline bağlıdır. Uzun saç modellerinden en sık kullanılan salaş topuz modelleridir. Özellikle son trenler arasında şıklık rahatlık ile birleşir ve salaş topuz modelleri, tişört Jean ve aksesuarlar ile mükemmel görüntü elde edilebilir.

Salaş Topuz Modelleri Nasıl Yapılır?

Saç modelleri kadınların her gün düşündüğü mevsime ve kıyafete göre şekillenen önemli bir konudur. Kısa saç modellerini kullanan kadınlar uzun saç modelini kullanan kadınlara oranla toplu saç modellerini daha az kullanabilir fakat bu durumlarda takma saçlar imdada yetişebiliyor. Özel günlerde topuz yaptırmak isteyenler saç köklerine takma saçları taktırıp topuz modellerini kolaylıkla yaptırabilir. Uzun saç modellerini kullanan kadınlar ise istenilen saç modellerini rahatlıkla yaptırabilir. En çok kullanılan toplu saç modelleri arasında at kuyruğu saç modelleri, topuz modelleri, örgü saç modelleridir. Salaş topuzlar ise son zamanlarda trend olan ve rahatlığı temsil eden saç modelleri arasındadır. Peki, salaş topuz modelleri nedir? Salaş topuz modelleri nasıl yapılır?

tepeden salaş topuz modelleri
tepeden salaş topuz modelleri
  • Tepeden Salaş Topuz Modelleri: Tepeden topuz modeli ile cool bir hava elde edilebilir. Özellikle ev topuzu olarak bilinen topuz modelidir. Saçları çok gerdirmeden gevşek bir şekilde tepeden birkaç kez dolanıp tutturulmalıdır. Ön saçlardan tutamlar çıkarılabilir ve daha havalı bir görünüm elde edilebilir.
yandan salaş topuz modelleri
yandan salaş topuz modelleri
  • Yandan Salaş Topuz Modelleri: Saçlar ilk olarak taranmalı ve düzleştirilmelidir. Aşağı kısımdan yandan at kuyruğu yapılmalıdır ve parmaklar saçların uçlarından geçirilip saçların sonuna kadar sarılıp açılmalıdır daha sonra yuvarlak şekilde saçlar tel toka ile tutturulmalıdır.
yarım salaş topuz modelleri
yarım salaş topuz modelleri
  • Yarım Salaş Topuz Modelleri: Saçlar üst kısımdan ister gergin bir şekilde isterse gevşek bir şekilde bağlanmalı ya da tepeden saçlar dolanmalıdır. Tel toka ya da lastik toka ile saçlar tutturulmalı alt tarafta kalan saçlar dilenirse şekillendirilmelidir. Böylece daha güzel saç modeli elde edilebilir.

Salaş Topuz Modelleri Nerelerde Kullanılır?

salaş topuz modeli kullanımı

Topuz modelleri her kadın için önemi ayrıdır. Farklı saç modellerinin birleşimi ile de saç modelleri elde edilebilir ve gayet güzel sonuçlar alınabilir. Özellikle salaş saç modellerine örgü saç modelleri çok yakışmaktadır. Salaş topuz modelleri evde, okulda, iş yerinde ya da tatilde çok rahat bir şekilde kullanılabilir. Aynı şekilde daha özenli yapılarak hatta biraz dağınık topuz havası verilerek salaş saç modelleri yapılır özel günlerde kullanılabilir.

Salaş Topuz Modelleri Galerisi

 

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Saç Modelleri, Topuz Modelleri
şelale saç örgüsü
Şelale Saç Örgüsü Modelleri ve Yapılışı

Saç modellerinde en sık kullanılan ve en eski saç modelleri arasında yer alan örgü modelleridir. Bugün sizlere şelale saç örgüsü

Kapat