Sarı Saçlar Tonları ve Bakımı

Kadınların saç konusunda oldukça özenli olduğu bir gerçektir. Bugün sizlere sar saçlar hakkında bilgiler vereceğiz. Özellikle saç modellerini yapmayı seven ve farklılığa açık olan kadınlar son yıllarda daha rahat istediği tarzları deneme fırsatı bulmaktadır. Baktığımızda saç renkleri arasında oldukça beğenilen gökkuşağı saç renkleri mükemmel olmakta ve bilinen klasik saç renklerini yıkmakta… Aslında bir başkaldırış olarak da nitelenebilir gökkuşağı saç renkleri ama gerçekten çok hoş ve sıra dışı olan bir tarz… Renkli gözlülere de çok yakışan gökkuşağı saç renklerinde renklerin karışımı denilebilir. Yani kişi istediği renkleri saçlarına karışık şekilde uygulayabiliyor. Sonuç ise mükemmel bu durum saç tebeşirleri ile de deneme yanılma yolu ile merak edilen saç renklerinin uygulanması kolaylığını sağlıyor. Sarı saçlar isteyen kadınlar cesaret edemediklerinde saç tebeşirlerinden yardım alabilir ve yakışıp yakışmadığını görebilir. Sarı saç renkleri kendi içerisinde birçok çeşidi bulunan ve doğru cilt tonuna doğru sarı renk uygulandığında muhteşem sonuçlar veriyor.

Sarı Saçlar ve Sarı Saç Renk Tonları

sarı saç tonları

Sarı saç rengini deneyen kadınlar daha çok sarı ve sarı renk tonlarını kullanma isteği ile dolu olabilir. Eğer saç renginden memnun olan sarı alt tonlu saç rengine sahip kişiler biraz daha saç rengini açarak daha da sarışın olabilir ve hatta renkli gözlülere sarı saçlar inanılmaz yakışır. Sarı saçlar renk tonları bakımından kendi içerisinde birçok renk tonu barındırır. Sarı saç rengini kullanmak isteyen kadınlar öncelikle saçlarını boyamadan ya da boyatmadan mutlaka kuaföre danışmalı ve fikir almalıdır. Cilt tonuna uygun sarı saçlar kişiyi oldukça canlı ve havalı gösterecektir. Saçlarında değişiklik yaptırmak isteyen kadınlar özellikle sarı saça boyamak isteyenler ilk denemesini mutlaka kuaförde yaptırmalı sonrasında istenirse evde saç boyama işlemi yapılabilir. Evde ilk denemede istenilen saç rengi elde edilemeyebilir. Sarı saç renk tonları nelerdir? Sarı saçlar kimlere yakışır?

küllü sarı saç rengi
küllü sarı saç rengi
  • Küllü Sarı Saç Renk Tonları: Sarı denildiğinde çoğunlukla açık sarılar gelse de ünlülerin sıklıkla tercih ettiği ve doğru cilt tonuna uygun kişilere küllü sarı saç rengi çok yakışır. Küllü sarı bilinen sarının aksine içerisinde bir ağırlık, bejlik bulunan bir tondur. Özellikle koyu tenlerde, kumral kişilere çok yakışır. Soluk, çok açık tenli kişiler küllü sarı saç renk tonlarından mümkün olduğunca uzak durmalıdır. Tercih ederse de makyaja dikkat etmelidir.
kum sarısı saç rengi
kum sarısı saç rengi
  • Kum Sarı Saç Renk Tonları: Koyu sarı alt tonlarını barındıran daha çok ombreler ile kullanılan bir renktir kum sarı saç rengi ve soluk tenlere çok yakışır. Küllü sarı ile benzerlik gösterir.
bal köpüğü sarı saç rengi
bal köpüğü sarı saç rengi
  • Bal Köpüğü Sarı Saç Renk Tonları:Bal köpüğü sarı saç genellikle karamel saç ile benzerlik gösterse de içerisinde açık sarılık bulunan buğday tenlilere, sarışınlara çok yakışan bir saç rengidir.

Sarı Saçlar ve Bakımı

sarı saç bakımı

Saç bakımında boyalı saçların çok özenli olması gerekir. Özellikle boyalı sarı saçlar haftalık ve günlük saç bakımı konusunu aksatmaması gerekir. Sarı saçlar çok daha çabuk yıpranır ve kırılır bunu önlemek için yoğun nemlendirici bakım yağlarıya da maskeler kullanılmalı, şampuan seçiminde renk koruyucu olanlar tercih edilmelidir.

En Güzel Sarı Saçlar Galerisi

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Saç Bakımı, Saç Renkleri
saç rengini açma
Saç Rengini Açma Yöntemleri

Saç modelleri kadınların hayatında ne kadar büyük öneme sahipse saç renkleri ve saç renk tonları da çok önemlidir. Bugün sizlere

Kapat