Şelale Saç Örgüsü Modelleri ve Yapılışı

Saç modellerinde en sık kullanılan ve en eski saç modelleri arasında yer alan örgü modelleridir. Bugün sizlere şelale saç örgüsü hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Özellikle okul çağlarından itibaren ara ara kullanılan saç modelleri arasında olan örgü saç modelleri farklı çeşitlere ayrılarak günü kurtarabiliyor. Örgü saç modelleri farklı çeşitlere ayrıldığından saçımı hangi model yapsam düşüncesine yanıt olabiliyor. Örgü modelleri arasında en çok kullanılan model Fransız örgü modeli yani düz örgü modelidir. Herkesin kolaylıkla uygulayabildiği örgü modeli de denilebilir. Sonrasında balıksırtı örgü modeli, şelale saç örgüsü modeli, sepet örgü modeli olarak birçok model mevcut ve birçok kişi tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Unutmayın şelale saç örgüsü modelini yeni deneyecek olanlar ilk seferde zorlanabilir fakat deneme yanılma yolu ile sürekli modeli uygulamaya çalışmalıdır. Böylece el alışkanlığı ile hızlı ve güzel şelale saç örgüsü modeli elde edilebilir.

Şelale Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

şelale saç örgüsü yapılışı

Saç örgü modelleri günlük hayatta kullanıldığı gibi özel günlerde tercih edilen ve romantik bir hava katan detaydır. Birçok saç modelinde kullanılan hatta aksesuar olarak bile satılan örgü modelleri genç kızlar tarafından da tercih edilmektedir. Gelin saçı modellerinde de sıklıkla örgü saç modelleri kullanarak ve pembe ruj dumanlı göz makyajı ile çok güzel bir bütünlük oluşturarak tüm gözler üzerine gelinin üzerinde olabiliyor. Ayrıca özel gecelerde at kuyruğu saç modellerinde ya da açık saç modellerinde rahatlıkla örgü saç modelleri kullanılabilir. Şelale saç örgüsü de oldukça şık duran örgü modellerindendir. Üniversite öğrencisi genç kızlar özellikle sınav dönemlerinde sıklıkla örgü modelleri uygularken bir tercih olarak şelale örgüsü de seçilebilir. Özellikle kalın telli saç tipinde şelale saç örgüsü daha belirgin duracak ve hoş bir görüntü oluşturabilir. Saçlar örülmeden önce mutlaka nemlendirilmeli ve saçlar yıkanmalıdır. Böylece örgü açıldıktan sonra kıvırcık saç modeli elde edilebilir. Peki, şelale saç örgüsü nasıl yapılır?

  1. Şelale saç örgüsü genellikle saç diplerine uygulanarak elde edilir. Dikey olarak kullanılabildiği gibi yatay ve alt alta olduğunda dikdörtgen şeklinde saç modeli elde edilebilir.
  2. İlk başta şelale örgüsü için normal örgü yapılır ve saç tutamı saç diplerinden alınmalıdır.
  3. Altan saç tutamları ilerleyen örgülerde bırakılarak üstten saç eklenip örgüye devam edilmelidir.
  4. Dikkat edilmesi gereken nokta şelale saç örgüsünde alt ve üst tutamların dengeli bir şekilde olmasıdır.
  5. Saç diplerinde örgü bittiğinde ister Fransız örgü istenirse burgu örgü yapılarak saçlar lastik toka ile tutturulmalıdır.

Şelale Saç Örgüsü Nerelerde Kullanılır?

şelale saç örgüsü kullanımı

Saç örgü modelleri kullanış açısından oldukça geniştir. Örnek olarak şelale saç örgüsü iş yerinde, okula giderken, evde ya da özel günlerde hatta gelin saç modelinde kullanılabilir. Makyaj olarak sade, pembemsi makyajlar kullanılarak romantik ve abartılı olmayan bir görünüm elde edilebilir. Bir de çiçekli bir parfüm ile tamamlandığında harika bir hava yaratılabilir.

Şelale Saç Örgüsü Videosu

En Güzel Şelale Saç Örgüsü Modelleri

 

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Örgü Saç Modelleri, Saç Modelleri
kısa dalgalı saç modelleri
Kısa Dalgalı Saç Modelleri ve Kullanımları

Kısa saç modelleri önceki yıllarda pek sıcak bakılmayan saç modeli iken birbirinden farklı kısa saç modelleri ile büyüleyen kısa saçlara

Kapat