Ana sayfa Cilt Bakımı Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm Yöntemleri

Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm Yöntemleri

sivilce lekelerine kesin çözüm sağlayan bitkiler


Sivilce lekelerinden kesin ve kalıcı bir şekilde kurtulmanın gerçek yolu, sivilcelerin ilk çıktığı dönemlerde alınacak önlemler ile mümkündür. Ancak birçok insan ergenlik döneminde karşılaşılan bu duruma yabancı olduklarından yanlış uygulamalarla kalıcı izlerin oluşmasına yol açarlar. Elbette bunların başında sivilceleri sıkmak ve sivilceleri yok etmek için çaba sarf etmemek ve düzenli cilt bakımı yapmak geliyor. Sivilce lekelerine kesin çözüm sağlayan bazı uygulamalar yapılabilir. Ancak unutulmamalıdır ki, bu bir süreçtir ve sabır gerektirir. Aynı zamanda devamlılık ve dikkat isteyen bir iştir. Şimdi sizler için hazırladığımız, sivilce lekelerine kesin çözüm sağlayan çeşitli maske ve yöntemlerden bahsedeceğiz;

Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm Sağlayan Bitkiler

sivilce lekelerine kesin çözüm sağlayan bitkiler

  • Özellikle yağı cilt yapılarında çok başarılı olan çay ağacı yağı, sivilce izlerini yok etmede oldukça etkilidir. Ancak göz çevresine yaklaştırılmamalı ve alerji testi yapmadan uygulanmamalıdır.
  • Hem bul su içeriği sayesinde gerekli nemi, hem de antioksidan etkisi ile sivilce lekelerine kesin çözüm sağlayabilen salatalık bu konuda oldukça başarılı bir sebzedir. Dilerseniz gün içinde tüketerek dilerseniz de çeşitli maskelere veya sade şekilde yüze uygulayarak kullanabilirsiniz.
  • Elma sirkesi tüm sivilce sorunlarına iyi geldiği gibi, sivilce lekelerine de kalıcı çözümler sağlayan mucizevi bir sıvıdır. Eşit miktarda maden suyu ile karıştırıp lekeli bölgelere uygulamanız ve 15 dakika bekleterek yıkamanız yeterli olacaktır.
  • Protein deposu ve birçok cilt maskesinin vazgeçilmesi olan yumurta akıda, sivilce lekelerine kesin çözüm sağlayan efsanevi besin kaynaklarından birdir.
  • Doğada bozulmayan tek gıda ve bin bir derde deva olan bal, sivilce lekelerini gidermede oldukça başarılıdır. Kozmetik sektöründe de yaygın kullanılan bala, birçok yüz maskesinin karışımında rastlayabilirsiniz.
  • Gül suyu ve sandal ağacı ile hazırlanan macun da sivilce lekelerine kesin çözüm sağlayabilmektedir.
  • Her derde deva olan limon suyu da bu konuda en büyük yardımcılarınızdan biridir.


Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm Sağlayan Limon Maskesi

sivilce lekeleri için limon maskesi

Malzemeler; 1 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 yemek kaşığı %100 doğal gül suyu ve 1 yemek kaşığı limon suyu.

Hazırlanışı; malzemelerinizi bir kabın içinde 2-3 dakika boyunca karıştırın. Daha sonra lekeli bölgeleri iyice yıkayın ve durulayın. Sonrasında sivilce lekelerine kesin çözüm sağlayacak olan bu karışımı cildinize uygulayın ve yarım saat bekletin. Son olarak bol ılık suyla durulayın. Bu maskeyi bir hafta boyunca her gün düzenli olarak uygulamanız gerekiyor.

Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm Sağlayan Sirke Maskesi

sivilce lekeleri için sirke maskesi

Malzemeler; bir çay kaşığı hurma tohumu, 2 yemek kaşığı sirke ve 2-3 damla limon suyu

Hazırlanışı; tohumlarınızı bir havan yardımıyla iyice ezin ve üzerine diğer malzemelerinizi ilave ederek iyice karıştırın. Daha sonra sivilce lekelerine kesin çözüm sağlayan bu karışımı sorunlu bölgelere uygulayın ve 2-3 saat bekledikten sonra bul suyla durulayın. Gece yatmadan sürüp sabah yıkamanız halinde etkileri daha fazla olacaktır. Haftada 3-4 defa olmak şartıyla 1 ay kullanmanız yeterli olacaktır.BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here