Ana sayfa Cilt Bakımı Doğal Yöntemlerle Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum

Doğal Yöntemlerle Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum

sivilcelerden nasıl kurtulunur


Kadın erkek herkesin her yaşta başına gelebilecek ve çok can sıkan bir durum sivilce çıkmasıdır. Bugün sivilcelerden nasıl kurtulurum sorusunun cevaplarını vereceğiz. Sivilce büyüklüğü, çıkma nedeni, cilt hastalıklarındaki genetik roller ve cilt bakımı sivilcelerin çıkma konusunda oldukça etkilidir.  Sivilcelerin çıkış nedeni bilindiği takdirde buna uygun olarak ya doktor kontrolünde tedavi uygulanmalı ya da cilt tipini tanıyarak cilt temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Özellikle yaşam standartlarında ufak değişiklik yapılmalı ve mümkün olduğunca kişi beslenmesine dikkat etmelidir. En önemli faktör yiyecek kısmında yağlı, çok baharatlı ya da fastfood tarzı yiyeceklerden uzak durmaktır. Daha çok vücut için gerekli olan vitamin ve mineraller alınmalı, dengeli beslenilmeye özen gösterilmelidir. Sivilcelerden nasıl kurtulurum diyenler ilk önce cilt bakımlarını düzenli periyotlarla yenilemeli ve alışkanlıklarına dikkat etmelidir.

Doğal Yollarla Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum?

doğal yöntemler ile sivilcelerden kurtulmak

Sivilcelerden kurtulmak için ilk olarak sivilce büyüklüğüne ve sivilcenin iltihaplı olup olmamasına bakılmalıdır. Eğer ciltte büyük, kızarık ve içlerinde iltihap bulunan sivilceler varsa mutlaka kişi bir cildiye doktoruna görünmeli ve tedavi uygulanmalıdır. Doktorun verdiği ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Bazı ilaçlar cildi çok kurutup vücudun su dengesini bozabilir bu durumda bol su tüketilmeli ve doktora danışmadan ilaç bırakılmamalıdır. Özellikle ergenlik döneminde kullanılıyorsa bu ilaçlar mutlaka tedavi uygulanmalıdır. Cilt bakımı da sivilceleri geçirme yolları  arasında en etkili yöntemdir. Özellikle cildin nem ihtiyacını sağlarken yağlanma problemini kontrol altına alan maske ya da günlük peeling kullanılmı sivilcelerden nasıl kurtulurum sorusunda cevap olacak adımlardan biridir.  Kullanılan maske ya da peelinglerde içlerinde meyve özü bulmasının yanında antibakteriyel özellik bulunmasına dikkat edilmeli ve sivilcelerin olduğu bölüm pıt pıt hareketlerle uygulanmalı, bölge dağıtılmayacak şekilde temizlenmelidir. Peki, sivilcelerden nasıl kurtulurum?sivilceleri temizlemek

  • İlk olarak sivilcenin yapısı belirlenmesi açısından bir doktora görünmekte fayda var. Doktor sivilceleri inceleyip gerekli tetkikleri yaptıktan sonra sivilcelerin çıkma nedenlerini belirleyerek tedavi uygulamalıdır.
  • Sabah yüz yıkarken temizleyici ile kese kullanmadan ve bölgesel olarak parmaklarla sivilceler temizlenmelidir.
  • Sivilceler özellikle güneşten korunmalı ve günlük dışarı çıkılıyorsa mutlaka güneş kremi uygulanmalıdır.
  • Cilt bakım ürünlerinde seçici olunmalı ve cildin ph dengesini bozmayan, kimyasal madde içermeyen organik ürünler tercih edilmeye çalışılmalıdır.
  • Cilt bakım ürünleri yerine evde doğal yöntemlerle sivilcelerden kurtulmak mümkün. Kahve ve limon karışımını peeling kıvamına gelinceye kadar karıştırılıp sonra bölgesel olarak yumuşak hareketlerle maske uygulanmalı birkaç dakika bekletildikten sonra durulanmalıdır.
  • Aspirin ve bal karışımı ile sivilcelerden kurtulmak mümkün. Aspirin maskesi yapılışı için yarım bardak suda üç adet aspirin eritilmeli ve içerisine bal eklenerek sivilcelere uygulanmalıdır.

Cilt Bakımı ve Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum?

cilt bakımı yaparak sivilcelerden nasıl kurtulurum

Sivilcelerin giderilmesinde en büyük etken beslenme düzeninin olması ve cilt bakımının düzenli şekilde yapılmış olmasıdır. Özellikle haftalık cilt maskesi yapılmalıdır ve günlük bakım peelingleri cilde uygun olarak seçilmelidir. Kişisel havluların olması ve düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Aynı şekilde yastık kılıflarının da düzenli aralıklarla değiştirilmesi sivilcelerden nasıl kurtulurum sorusunda etkili cevaplardandır.BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here