Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Kadın ve erkeklerin en büyük sorunlarından biri siyah noktalardır. Bu yazımızda nasıl temizlenir bu konu üstünde duracağız. Siyah noktalar tek bir sebepten oluşmaz genellikle birçok nedenin birleşimi ile oluşur ve kişiyi oldukça rahatsız edebilir. Siyah noktalar oluşması en büyük etken ciltteki sebum dengesinin bozulmasıdır. Bu yüzden özellikle yağlı ve karma ciltler cilt bakımına daha çok özen göstermelidir. Siyah noktalar kuru ciltlerde görünüyorsa cildi kurutmayan fakat gözenekleri kontrol altına alan ürünler kullanılabilir. Bunun için kozmetik mağazalarında satılan siyah nokta giderici bantlar kullanılabilir özellikle bimde satılan siyah nokta bantları gayet başarılı ve tüm cilt tiplerine iyi gelmektedir. Eğer bu tür ürünlere karşı hassasiyet gösterirse cilt derhal kullanım bırakılmalıdır.Siyah noktalar nasıl temizlenir? Sorusuna verilebilecek en temek yanıt cilt bakımı ve cilt temizliğinin yapılmış olmasıdır.

Siyah Noktaların Oluşmaması için Neler Yapılmalı ve Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

siyah nokta oluşmasının sebepleri

Cilt bakımı tüm cilt tipleri için oldukça önemlidir. Özellikle yağlı ciltlerin günlük düzenli olarak yağ yapısını dengeleyici cilt ürünleri kullanmalı ve gözenek sıkılaştırıcı özelliği olan ürünler tercih edilmelidir. Haftalık olarak uygulanmalı ve günlük cilt bakım rutinlerini ihmal etmemelidir. Yağlı ciltler, ciltlerini temizledikten sonra mutlaka ciltlerini nemlendirmelidir. Özellikle su bazlı hemen emilen, yağlı ciltler için uygun olan nemlendirici kremler uygulanmalıdır. Cildin yağlı yağlı olması nemli olması anlamına gelmez ve günlük cilt nemlendirilmelidir. Peki, siyah noktaların oluşmaması için neler yapılmalıdır? Siyah noktalar nasıl temizlenir?

  • İlk olarak siyah noktaları temizlerken biraz sabırlı ve düzenli ürün ya da maske kullanılmalıdır. Siyah noktalar hemen geçmez bunun için alerji yapmayan ürünler sürekli kullanılmalıdır.
  • Siyah noktalar kesinlikle sıkılmamalıdır. Özellikle yüz yıkandıktan sonra siyah noktaları gidermek için sıkılan gözenekler kalıcı izler olarak geri dönüşüm yapar.
  • Cilt düzenli olarak temizlenmeli ve yağ dengesi sağlanmalıdır. Düzenli temizlenen ciltte ve siyah nokta problemi kalmaz.

siyah noktalar nasıl engellenir

  • Düzenli beslenmeye özen gösterilmelidir. Günlük belirtilen vitamin ve mineraller alınmalı, yağlı hazır gıdalardan uzak durulmalıdır.
  • Kil maskeleri ya da içerisinde kükürt içeren maskeler uygulanabilir. ciltteki sorunların giderilmesinde yardımcı olan oldukça kullanılan maskelerden biridir.
  • Günlük makyaj yapan kadınlar özellikle makyajlarını çıkarmadan uyumamalıdır. Makyaj düzenli olarak çıkarılmalı bazı günler makyaj yapılmadan cildin nefes alınması sağlanmalıdır.

Siyah Noktaları Temizleyen Buhar Banyosu Nasıl Yapılır?

siyah noktalar için buhar banyosu

Siyah nokta konusunda muzdarip olan birçok kişinin kullandığı ve en bilinen yöntem buhar banyosudur. Buhar banyosu ise oldukça basit ve sıklıkla uygulanabilecek bir uygulamadır. İlk olarak su kaynatılmalıdır. Sıcak su biraz ılıtılmalı ve kişi yanına bir havlu alarak sıcak havanın yüze gelmesi için başında tutmalıdır. Daha sonra yüzünü özellikle gözeneklerin olduğu bölümü kaba yaklaştırarak yüzü yakmayacak şekilde tutmalıdır. 15 dakika bekledikten sonra siyah nokta temizleyici bantlardan yararlanılabilir. Siyah noktalar nasıl temizlenir sorusundaki en önemli cevap olduğu unutulmamalıdır.

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir Videosu

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Cilt Bakımı, Güzellik Sırları, Peeling Tarifleri, Yağlı Ciltler, Yüz Bakımı
patates maskesi
Patates Maskesi Yapılışı ve Faydaları

Evlerde sürekli bulunan un, tuz, şeker gibi temel besin maddelerinden biri olan patates mutfakların vazgeçilmezlerindendir. Patates ve patates maskesi bununla

Kapat