Ana sayfa Saç Modelleri Dalgalı Saç Modelleri Su Dalgası Nasıl Yapılır? Ayrıntılı Anlatım

Su Dalgası Nasıl Yapılır? Ayrıntılı AnlatımSaç modelleri kadınların her gün düşündüğü ve gün içerisinde bile değiştirmek istediği konulardan biridir. Bu yazımızda su dalgası nasıl yapılır sorusu üzerinde duracağız. Baktığımız zaman saç modelleri arasında uzunca bir dönem düz saç modelleri kullanılmış ve son yıllarda bu durum değişerek artık dalgalı saç modelleri yerini almaya başlamıştır. ve dalgalı saç modelleri konusunda saç tipleri ve dalga boyutuna göre kullanılacak olan malzeme seçilir. Bunun haricinde dalgalı saç modellerini düz saç tipine sahip kişi kullanacaksa öncesinde saçlarını hemen yıkamamalı ve olabildiğince bir gün yıkanmayan saçlara dalga verilmelidir. Böylece saç dalgaları daha belirgin ve uzun süre belirgin şekilde kalabilir. Su dalgası saç modelleri ünlüler de sıklıkla tercih etmekte ve kombin ve makyaj uyumlu yapıldığında göz alıcı bir görüntü oluşturabiliyor. Su dalgası nasıl yapılır sorusu ise kişinin el alışkanlığı ve kendisinde bulunan malzemeler ile ilgilidir.

Maşa, Bigudi veya Düzleştirici ile Su Dalgası Nasıl Yapılır

su dalgası nasıl yapılır

Saç modelleri arasında en sık kullanılan model su dalgası saç şekilleri en çok kalın tipli saçlarda kendini belli eder ve daha dökümlü durur. Kalın telli ve hafif dalgalı saçlarda su dalgası yapılırken daha hacimli görünmesi için saçların taranma yönünün tersine tarayıp hacim kazanmasını sağlayarak daha hoş su dalgası modelleri elde edilebilir. İnce telli saçlarda ise hacim verme işlemini biraz daha minimum tutarak su dalgası yapılabilir. Özellikle kalın dalgalar yapıp el yardımı ile dalgalar açıldığında daha salaş saç modelleri elde edilerek mükemmel görünümde su dalgası saç modelleri elde edilebilir. Peki,su dalgası nasıl yapılır? Su dalgası saç modelleri çeşitleri nelerdir?

maşa ile su dalgası nasıl yapılır  • Maşa ile Su Dalgası Su Dalgası Nasıl Yapılır: Su dalgası saç modellerinde en çok kullanılan araçlardan biri saç maşalarıdır. Bu yüzden istenilen kalınlıkta su dalgası saç modeli elde edebilmek için maşa kalınlığı önemlidir. Büyük dalgalar elde etmek isteyenler büyük maşa kullanarak saçlarına şekil verebilir. Saçlar ister diplerden ister daha orta kısımdan başlayarak maşa yapılmalı ve sonrasında saç spreyi ile sabitlenmelidir.

bigudi ile su dalgası nasıl yapılır

  • Bigudi ile Su Dalgası Su Dalgası Nasıl Yapılır: Bigudi ile su dalgası ısı kullanmadan doğal yöntemlerle elde edilebilecek saç modellerinden biridir. Saçlar bigudiye sarılarak en az bir saat bekletilmeli ve saçlar açılmalıdır. Sabitlemek için briyantin kullanılabilir.

düzleştirici ile su dalgası nasıl yapılır

  • Düzleştirici ile Su Dalgası Nasıl Yapılır: Saçların dipleri genellikle düz olup ortalarına doğru dalga vermek için en iyi araç düzleştiricidir. Düzleştiriciyi saçların ortasından başlayıp kıvırarak dalgalar elde edilebilir. Sonrasında istenirse saç spreyi kullanılabilir.

 Su Dalgası Saç Modelleri Nasıl Kombinlenir?

su dalgası nasıl kombinlenir

Su dalgası saç modelleri özellikle Taylor Swift, Jennifer Lopez gibi ünlüler kullandıklarında oldukça uyumlu makyaj ve kombinlerle birleştirdiklerinden harika sonuçlar elde ediyorlar. Sade göz  makyajı ve kırmızı dudaklar üzerine beyaz ya da pudra rengi elbise oldukça yakışacaktır. Su dalgası saç modelleri, iş yerinde, okulda rahatlıkla kullanılabildiği gibi özel günlerde de tercih edilebilir. Su dalgası nasıl yapılır sorusuna birkaç maşa ve düzleştirici ile şekil vererek elde edilebilir.

Su Dalgası Nasıl Yapılır Videosu

En Güzel Su Dalgası Saç Modelleri GalerisiBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here