Ana sayfa Saç Modelleri Dalgalı Saç Modelleri Su Dalgası Saç Modelleri ve Yapılışları

Su Dalgası Saç Modelleri ve Yapılışları

su dalgası saç modelleri


Son dönemlerde düz saç modelleri yerine daha çok dalgalı saç modelleri tercih edilmektedir. Özellikle dört senedir düz saç modelleri yerini doğal görünümlü su dalgası saç modellerine bıraktı. Su dalgası saç modelleri kuaförde yapıldığında özel davetler için kullanılabilir fakat günlük yaşamda doğal durmayacağı için evde ufak denemeler ile başlayıp farklı yollardan su dalgası modelleri elde edilebilir. Genç kızların da sıklıkla kullandığı su dalgası saç modelleri el alışkanlığı kazandıkça hızlı ve pratik uygulanmaya başlanır. Su dalgası saç modelleri saçlara hareketlilik kazandırarak kişiyi canlı ve ışıltılı gösterir. Günlük hayatta da rahatlıkla kullanılabilir.

Su Dalgası Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

su dalgası saç modeli nasıl yapılır

Su dalgası saç modeli genellikle kuaförlerde yapıldığında doğal olmayan fakat kalıcı su dalgası elde edilir. Günlük hayatta ise evde kolaylıkla, birkaç adımda su dalgası saç modelleri elde edilebilir ve gün boyu kullanılabilir. Peki, su dalgası saç modelleri nasıl yapılır?  • Saçları doğal dalgalı ya da kıvırcık saçları olanlarda daha etkili ve hızlı sonuç alınabilen bir yöntem olan parmakla ya da gazete kâğıdına saç sarmak… Nemli ve hafif ıslaklığı alınmış saçlar aynı hizada gazete kâğıdına sarılmalı ve tüm saçlara uygulandığında 15 dakika bekletip saçlar açılmalıdır. Sonrasında saçları sabitlemek için sprey sıkılmalıdır.
  • Etkili yöntemlerden biri ise saçları örmektir. Saçlar duştan çıktıktan sonra ıslaklığı bir havlu yardımı ile alınmalıdır. Daha sonra bukle belirginleştirmeye yardımcı olan saç köpüğünü saçların gövde ve uç kısımlarına uygulanmalıdır. Bu işlemden sonra saçlar hemen örülmelidir ve saç kurutma makinesi ile bir miktar ısı verilmelidir. 15 dakika sonra saçlar açılmalıdır. Doğal su dalgası elde edilmiş olur.
  • Düzleştirici ile su dalgası elde edilebilir. Oldukça pratik olan bu yöntemi uygulamadan önce saçlara ısıya karşı koruyucu sprey ya da krem uygulanmalıdır ayrıca seramik düzleştirici kullanmak saçların kırılmasını azaltacaktır sonrasında saçlar tutamlara ayrılmalıdır. Düzleştirici ile saçların yönü belirlenmelidir ve köklerden uçlara doğru saçlar sarılmalı ve birkaç dakika sonra bırakıldığında doğal su dalgası elde edilmiş olur.
  • Su dalgası maşaları kullanarak da saç modelini elde etmek mümkündür fakat diğer saç maşalarına göre su dalgası saç maşası biraz daha maliyetlidir bunun yerine saç düzleştiricisi ile su dalgası saç modelleri elde edilebilir.

Su Dalgası Saç Modelleri Nerelerde Kullanılır?

su dalgası saç modelleri nerede kullanılır

Su dalgası saç modelleri özel davetlerde, mezuniyetlerde ve günlük olarak rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle açık saç kullanmayı seven genç kızlar için farklı bir alternatif olan su dalgası modeli çoğu günlerin kurtarıcı olmaktadır. Su dalgası saç modelleri okulda, iş yerinde, evde ve özel davetlerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Su Dalgası Saç Modellerinin Bozulmaması için Neler Yapılmalıdır?

su dalgasının bozulmaması için

Açık saç modellerinden olan su dalgası saç modelinin bozulmaması için öncelikle nemden kaçınılması gerekir. Nem ile temas etmiş ve yönü yanlış yapılan bukleler daha çabuk bozulur bunun için nemden kaçınılmalı ve saç spreyi uygulanmalıdır.


En Güzel Su Dalgası Saç Modelleri Galerisi

Su Dalgası Saç Modelleri Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=Cx8s9FaDh5QBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here