Ana sayfa Vücut Bakımı El ve Ayak Bakımı Takma Tırnak Nasıl Takılır ve Nasıl Çıkarılır?

Takma Tırnak Nasıl Takılır ve Nasıl Çıkarılır?

takma tırnak nasıl takılır


Güzelliğin göstergesi olan tırnaklar kadınlar için çok önemli ve en çok zaman ayrılan bakım bölgesidir. Bugün sizlere takma tırnak nasıl takılır ve nasıl çıkarılır sorularının cevaplarını vereceğiz. Tırnak bakımı yapılmadan oje sürülmesi ya da takma tırnak kullanılması tırnakları güzel göstermek yerine daha çok zarar verir ve hoş olmayan görüntülerin oluşmasına neden olur. Bu yüzden tırnak bakımına özen gösterilerek oje sürülmeli ya da takma tırnak takılmalıdır. Tırnak bakımı haftalık manikür ve pedikür yapılmalı kuaförde yapılıyorsa kişi kendi manikür ve pedikür araçlarını götürüp kullanmalıdır. Böylece hijyenik anlamda daha güvenilir el ve ayak bakımı elde edilir. Daha sonra ojeleri tırnak etlerine değmeden sürülmeli ve mümkün olduğunca tırnak etleri nemlendirilmelidir. Tırnak üzerindeki ölü deriler manikür ile temizlenmeli ve besleyici kremler uygulanmalıdır. Tırnak bakımından sonra ise takma tırnak kullanılabilir. Takma tırnak nasıl takılır? Takma tırnağı ilk takacak olanlar başta zorlanabilir sonrasında birkaç deneme yanılma ile daha kolay ve daha düzgün sonuçlar elde edilebilir.

Takma Tırnak Nasıl Takılır ve Yapıştırılır?

takma tırnak nasıl takılmalıdır

Bakımlı tırnaklara en güzel yakışan kuşkusuz ojeler ya da takma tırnaklardır. Tırnaklara bakım yapıldıktan sonra sevilen renkte bir oje sürmek ya da günün kombinine uygun olan bir oje sürüp üzerine nail art yapmak oldukça eğlenceli ve göz alıcı tırnaklara sahip olunmasını sağlar. Takma tırnaklar aslında çabuk kırılan tırnaklarda ya da kısa olan güzel görünmeyen tırnaklarda tercih edilmektedir. Takma tırnaklar böyle durumlarda ve özellikle özel günlerde kurtarıcı olabiliyor. Bu yüzden makyaj dolabında ya da bakım dolabında yedek takma tırnak bulunması gerekiyor. Renk ve şekil bolluğu ile oldukça güzel duran takma tırnak fiyatları ise 10 ya da 15 TL arasında fiyatları değişiyor. Peki, takma tırnak nasıl takılır? Takma tırnak nasıl yapıştırılır?takma tırnak nasıl yapıştırılır

  1. İlk olarak takma tırnak uygulaması yapmadan önce tırnaklara manikür, pedikür yapılmalıdır. Böylece takma tırnak daha hoş duracaktır.
  2. Tırnaklara bakım yapıldıktan sonra bir makyaj temizleme pamuğuna aseton dökerek tırnak yüzeyleri kirden ve havadan arındırılmalı, tırnak üzerinde hiçbir kalıntı bırakılmamalıdır.
  3. Takma tırnağa tırnak yapıştırıcısı sürülmeli ve sürülen yapıştırıcı eşit şekilde tüm yüzeye dağıtılmalıdır.
  4. Takma kirpik yapıştırıcısının kurumasını birkaç dakika bekledikten sonra tırnak yüzeyine, tırnak etlerine değmeyecek şekilde içeriden yapıştırılmalı ve içerisinde hiç hava kalmamasına özen gösterilmelidir.
  5. Tırnak içerisinde hava kalmaması için tırnak eti itici aparat ile şekli bozmadan üzerinden geçilebilir.

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır?

takma tırnak nasıl çıkarılır

Takma tırnak görüntü ve farklı şekiller ile oldukça hoş duruyor ve kişiyi bakımlı gösteriyor. Takma tırnak nasıl çıkarılır? Takma tırnakları çıkarmak için ilk olarak tırnakları ılık suda biraz bekletip tırnakların yumuşamasını beklemek ve ardından tırnak eti itici ile takma tırnağı çıkarmak gerekir. Takma tırnak nasıl takılırsorusu ile takma tırnak nasıl çıkarılır sorusunun araçları fark edilirse aynıdır ve takma tırnak çıkarıldıktan sonra tırnaklar nemlendirilmelidir.BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here