Ana sayfa Vücut Bakımı El ve Ayak Bakımı Tırnak Süsleme Modelleri ve Yöntemleri

Tırnak Süsleme Modelleri ve Yöntemleri

tırnak süsleme


Bakımlı kadınların en çok önem verdiği konulardan biri tırnaklardır. Tırnakların bir nebze bakımlı olmanın göstergesidir. Oje sürülmese bile tırnak bakımı belirli aralıklarla yapılmalı ve hoş, sağlıklı olarak kullanılmalıdır. Hem dış görünüş açısından hem de sağlıklı tırnak kullanım bakımından çok önemlidir. Ayrıca tırnakları güçlendirici kürler, yağlar kullanılması ve tırnak süsleme işlemini kolaylaştırarak tırnakların güzel görünmesini sağlayabilir. Tırnak bakım ile bilgileri bloglar ve vloglardan izleyebilir, kozmetik mağazalarında yer alan tırnak güçlendirici bakım yağları, aktarlardan sarımsak yağı, tırnak güçlendirici yağlar satın alarak tırnaklar güçlendirilebilir. Ayrıca kuaförlerde manikür ve pedikür uygulatanlar mutlaka kişisel tırnak bakım malzemelerini yanında götürerek bu malzemeler ile bakımını yaptırmalıdır. Herhangi bir hastalık ile karşılaşmamak adına ufak detaylara önem vermek gerekir.

Tırnak Süsleme Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

tırnak süsleri

Tırnaklara oje sürmeyi seven kadınlar günümüzde oldukça fazladır ve ojeler gayet şık durmaktadır. Özellikle manikür ve pedikürden sonra aynı ojeler kullanmak çok çekici gelmektedir. Tırnak süslemeden önce ise tırnaklar bakımı atlanmaması gerekir böylece süslü tırnaklar daha dikkat çekici ve hoş duracaktır.Tırnak kenarlarındaki etleri aldırmaya başlamamış olanlar kesinlikle almamalıdır. Alan kişiler ise düzenli olarak ölü derileri atmalıdır. Sık soyulan tırnak problemi olanlar, tırnaklarda sararma ve soyulma problemi yaşayanlarda belirli aralıklarla tırnak bakımını yaptırmalıdır.Kolay Tırnak Süsleme Modelleri

Tırnak süsleme makyaj gibi bir sanattır. Yapımı hem eğlenceli hem de yaratıcılığı geliştiren aslında bir stres atma aracıdır tırnak süsleme sanatı… Evde hızlı ve pratik tırnak süsleme tarifleri ile çok hoş ve dikkat çekici tırnaklara sahip olunabilir. Özellikle günü hızlı yaşayan kadınlar için evde olan kullanılabilecek malzemeler ile güzel tırnak süsleme modelleri elde edilebilir.

  • Tırnaklarda Puantiyeli Görünüm: En pratik tırnak süsleme yöntemleri Birçok renk oje ile kullanılabileceği gibi iki farklı renkte oje de tercih edilebilir. Tırnak üzerine bir zemin oje sürülmeli ve bir küçük kâğıt parçasının üzerine ikinci renk damlatılmalı ve kürdan yardımı ile istenilen büyüklükte tırnaklara uygulanmalıdır. Oldukça şık ve çekici bir görünüm kazanacaktır tırnaklar…
  • Sünger ile Tırnak Süsleme: Tırnaklara öncelikle zemin hazırlamak için bir oje sürülmelidir. Daha sonra ufak sünger parçaları ayırın. İki farklı oje renklerini ombre yapılacak şekilde kâğıt üzerine damlatın ve süngeri kağıdın üzerine damlatın. Hemen süngeri tekrar tırnaklara uygulanmalıdır. Elde edilen desenin üzerine tırnak parlatıcı cila uygulanmalıdır.

Farklı Tırnak Süsleme Modelleri

Tırnaklarına uzun bakım ve süslemeleri yapmayı seven ve ojesiz gezmeyenlere farklı tırnak süslemeleri;

  • Bant ile Tırnak Süsleme: İlk olarak tırnaklara zemin olması için istenilen bir renkte oje sürmek oje kuruduktan sonra kesilen bantlar ile ince çizgiler halinde düzgün bir şekilde yerleştirmek ve aralarına farklı renkte oje sürmek. Üst kattaki ojelerin kuruduğundan emin olunduğunda bantlar çıkarılır ve muhteşem bir görüntü oluşturulur.
  • Kare Şeklinde Tırnak Yapımı: Tırnaklara ekose deseni olan kare şeritli tırnaklar da oldukça kullanışlı ve biraz zahmetli bir modeldir. Zemin kat olması için bir oje sürülür kuruduktan sonra ister oje çubukları ile kare desenleri verilebilir istenirse de ince kesilmiş bantlar kullanılmalıdır.

10 Kolay Tırnak Süsleme Örneği Videosu


En Güzel Tırnak Süsleme Modelleri Galerisi

 BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here