Ana sayfa Makyaj Dudak Makyajı Türkan Şoray Makyajı Nasıl Yapılır?

Türkan Şoray Makyajı Nasıl Yapılır?

türkan şoray makyajı


Türk yeşil çamının efsane ismi olan Türkan Şoray’ın güzelliği dillerden düşmüyor. Uzun yıllar perdelerde görmeye alışkın olduğumuz o al yanakları, iri gözleri ve dolgun dudakları ile insanı adeta büyülemiş ve işinde de çok sayıda başarılara imza atmıştır Türkan Şoray… Fark edildiğinde aslında Türkan Şoray makyajı bir gelenek hatta klasikleşmiş makyaj örneğidir. Uzun kirpikler özellikle birçok kadının sahip olmak istediği birkaç detaydan biridir. Türkan Şoray’ın yüz tipine bakıldığında yuvarlak, elmacık kemiklerinin belirgin olmadığı, ilk olarak bakıldığında iri gözler ve uzun kirpikler göze çarparak al yanakları ile büyüler Türk sinemasının sultanı… Türkan Şoray’ın makyajı ise eskiden beri dikkat çeken ve beğenilen bir makyaj örneğidir.

Türkan Şoray Makyajı Nasıl Yapılır?

türkan şoray makyajı nasıl yapılır
türkan şoray makyajı nasıl yapılır

Türkan Şoray makyajı herkes tarafından merak edilen ve sıkça denenen trend haline gelmiş bir makyaj örneğidir. Türkan Şoray makyajı yapmak zor mudur? Aslında Türkan Şoray makyajı yapmak ufak makyaj teknikleri öğrenerek, deneme yanılma yolu ile özellikle göz yapısını bilerek ve düzgün ince bir eyeliner çekerek elde etmek mümkündür. Peki, Türkan Şoray makyajı nasıl yapılır? 1. İlk olarak cilt tipine ve cilt rengine uygun olarak bir fondöten ya da bb krem seçilebilir. Bb krem ya da kullanılacak fondöten sünger, fırça ya da el yardımıyla homojen bir şekilde dağıtılmalıdır. Bunun öncesinde peeling ve bakım yapmak daha doğal bir sonuç alınmasına yardımcı olacaktır.
 2. Sivilce ya da ciltte iz varsa kapatıcı ile kapatılmalıdır.
 3. Göz altları kapatılmalı ve aydınlatılmalıdır.
 4. Yağlı cilde sahip kişiler tüm yüzünü pudralayabilir bunun haricinde karma cilde sahip olanlar T bölgesine pudra uygulamalıdır.
 5. Göz makyajında ise buğulu, ince çekilmiş bir eyeliner kullanılmalıdır.
 6. Bolca kirpiklere rimel uygulanmalı ve kirpiklerin topaklanmamış olmasına dikkat edilmelidir.
 7. Allık olarak kırmızı tonları tercih edilmelidir.
 8. Aydınlatma ve gölgelendirme işlemi orantılı olarak yapılmalıdır ve krem formlar tercih edilmelidir.
 9. Dudaklarda ise nüde, doğal tonlarda ruj kullanılmalıdır. Farklı tonlarda ruj kullanılacaksa allık renginde ufak değişiklikler yapılmalıdır. Böylece daha uyumlu bir makyaj yapılmış olacaktır.

Türkan Şoray Makyajı Videosu


Türkan Şoray Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

türkan şoray göz makyajı
türkan şoray göz makyajı

Türkan Şoray makyajında en çok dikkat çeken göz makyajıdır. Türkan Şoray daha çok buğulu göz makyajlarını ve gözlerini ön plana çıkaran dumanlı,eyelinerlı göz makyajlarını tercih etmiştir. Türkan Şoray göz makyajı nasıl yapılır?

 1. İlk olarak göz bazı kullanılmalıdır. Bu hem renk eşitsizliğini giderecek hem de farların renklerini daha iyi verecektir.
 2. Göz kapaklarına açık renk bir far kullanılmalıdır. Göz pınarlarının olduğu bölüme açık tonda far tercih edilmelidir.
 3. Daha sonra bir geçiş rengi far kullanılmalıdır. Gözlerin kavis kısmına koyu tonlarda far kullanılarak tüm farlar iyice karıştırılmalıdır.
 4. Çok ince ve kirpik diplerinden eyeliner çekilmelidir.
 5. Göz pınarları ve kaş kemiğinin altı aydınlatılmalıdır.
 6. Bolca rimel uygulanmalı ya da takma kirpik takılmalıdır.

Türkan Şoray Göz Makyajı Videosu


Türkan Şoray Makyajı Modelleri Galerisi

 BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here