Yeşil Göz Makyajı Yapılışı ve Püf Noktaları

Renkli gözlere sahip kişilerin makyaj konusunda en çok yaptığı hatalardan biri yanlış göz makyajı uygulamaktır. Özellikle yeşil göz makyajı konusunda göz rengine uygun olmayan renklerin seçimiyle bu konuda bir çok kötü örnek olduğunu söyleyebiliriz. Bugün sizlere yeşil göz makyajı hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Bu konuda anlatılanlardan sonra yeşil gözlüler için göz makyajı yapmak oldukça basit bir hal alacaktır. Burada önemli olan göz rengiyle uyumlu renkleri bilmek ve uygulamaktır.

Yeşil Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

yeşil gözlere makyaj nasıl olmalı

Bu başlık altında yeşil göz makyajı için ten rengine göre far seçimi eyeliner ve rimel seçimi gibi kritik noktalardan bahsedeceğiz. Başlayalım;

Yeşil Göz Makyajı için Far Seçimi: Makyaj ustalarının bu konuda ki önerileri kesinlikle göz rengiyle aynı veya benzer bir far kullanmamak. Örneğin yeşil göz makyajı için mavi veya yeşil far kullanılmamalıdır.

Yeşil göz makyajı için uygun olan far renkleri ise; kahverengi yada kahve tonları, bakır, toprak, pembe tonları ve mor gibi daha koyu renklerdir. Bu koyu tonlar göz renginizin dahada belirginleşmesine ve çarpıcı bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Açık tonlarda cilt rengine sahip kişiler daha açık pembe tonları gibi farları tercih etmelidirler.

Buğday tene sahip kişiler ise toprak tonları veya mor gibi far renklerini tercih etmelidirler.

Yeşil Göz Makyajı için Rimel ve Eyeliner Seçimi: Makyaj uzmanlarının bu konuda ki fikirleri oldukça net ve basit diyebiliriz. Yeşil göz makyajında siyah göz kalemi, siyah eyeliner veya siyah rimel gibi tercihlerden uzak durulmalıdır. Bunun yerine tıpkı far rengi seçminde ki gibi çikolata veya kahve tonlarında eyeliner ve rimel kullanılması öneriliyor.

Yeşil Gözler için Dumanlı Göz Makyajı: Yeşil gözler için dumanlı göz makyajı konusunda ise yukarıda anlattıklarımızdan farklı bir tercih yapmamalısınız. Kısaca dumanlı göz makyajında siyah ve gri tonlarından uzak durmalı, bunun yerine pembe ve tonları yada mürdüm gibi renkleri tercih ederek makyaj tamamlanmalıdır.

Yeşil Göz Makyajı için Ruj Seçimi

yeşil gözlere uygun ruj

Makyajımızı kusursuz bir şekilde tamamlamak ve harika bir uyum sağlamak için ruj rengininde büyük önemi olduğunu söylemeliyiz.  Bu konuda yeşil göz makyajı için ruj seçimi dikkatlice yapılmalıdır. Ruj seçiminde yine koyu renklerden uzak durulmalı, bunun yerine  pembe tonları, şeftali, kavuniçi, yavruağzı gibi renkler tercih edilmelidir.

Yeşil Göz Makyajı Videosu

Yeşil Göz Makyajı Örnekleri Galeri

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Göz Makyajı, Makyaj
eyeliner modelleri
Eyeliner Modelleri ve Yapılışları

Makyaj konusunda kadınların vazgeçilmezi olan eyeliner modelleri günlük hayatta ve özel günlerde gözleri daha çok ön plana çıkardığı için tercih

Kapat