Yumurta Maskesi Tarifleri ve Faydaları

Saç bakım ve cilt bakımında sıklıkla kullanılan malzemelerin başında yumurta gelir. Bugün sizlere yumurta maskesi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Yumurta kendi başına bir bakım aracı olduğu gibi tüketildiğinde de cilde inanılmaz faydalar sağlar. Özellikle yağlı ve karma cilt bakımı maskelerine eklemesi gereken bir malzemedir. Kendi başına da maske yapılabilir. Etkili cilt maskeleri arasında yer alan yumurta maskesi hem cilde iyi gelir hem de saç maskesi olarak kullanılır ve saçların güçlenmesini ve dökülmesini önler. Yumurta maskesini saçlarda kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri çok fazla saç diplerinde bekletmemek en fazla yarım saat bekletilip saçlar durulanmalıdır. Ayrıca çok kuru cilt tipine sahip olanlar sıklıkla yumurta maskesi yapmamalı araya belirli periyotlar koyarak maske uygulamalıdır. Yumurta maskesi cildin temizlenmesini sağlar ve adeta cildi bir kalkan olarak korur. Bu yüzden özellikle haftalık cilt bakımında yağlı ve karma ciltler maskelerine yumurta akını eklemeliler.

 Yumurta Maskesi Tarifleri

yumurta maskesi tarifleri

Cildin yenilenmesi ve gözeneklerinin sıkılaşması için haftalık maske ve günlük peeling kullanılmalıdır. Günlük peeling gözeneklerin temizlenmesini sağlar ve cildi rahatlatır, peeling özelliğine göre cildin yenilenmesine yardımcı olur. Haftalık cilt maskeleri uygulamak ise cilt yüzeyindeki ölü derilerin temizlenmesine, cildin canlanmasına yardımcı olur. Cilt bakımını düzenli şekilde yapıldığında makyajlar cilt ile daha çok bütünleşip harika görünmesine yardımcı olur. Özellikle yaz aylarında iyi bakım yapılmış ciltte ten makyajı gerekmez ve cilt çok rahat bir şekilde nefes alarak yenilenir. Evde cilt maskesi uygulamasında kullanılan en yaygın malzeme kuşkusuz yumurta ve baldır. Yumurta cildin ihtiyacı olan tüm besin değerini, mineralleri karşılar ve cildin yenilenmesini sağlar. Peki, yumurta maskesi nedir? Yumurta maskesi nasıl uygulanır?

  • Kırışıklıklar için Yumurta Maskesi: Kırışıklıklar için önlem alan ve kırışıklık izlerini yok etmeye yardımcı olan yumurta akı ile maske uygulayarak kırışıklıklar önlenebilir. Haftada bir kez iki adet yumurta akını bir kaseye koyarak karıştırın ve el yardımı ya da kullanılmayan bir yassı pudra fırçası ile maske yüze uygulanmalıdır. Yarım saat bekletildikten sonra soğuk su ile cilt durulanmalıdır.
  • Gözenekleri Sıkıştırmak için Yumurta Maskesi: Bu maskeyi uygularken mümkün olduğunca göz çevresine değdirmeden cilde uygulanmalıdır. Yumurta akı, yarım limon ve bir yemek kaşığı sirkeyi bir kapta karıştırıp el yardımı ile cilde uygulanmalıdır. En fazla 15 dakika bekletildikten sonra maske durulanmalı haftada bir kez yapılmalıdır.
  • Akne Giderici Yumurta Maskesi: Akne olan ya da sivilce tarzı çıkan cilt sorunu olan bölgelere uygulanmalı bu maske… Yumurta akını köpük çıkana kadar çırpmalı ve yağlı cilt tipine sahipse kişi içerisine birkaç damla limon suyu ekleyerek maske uygulanmalıdır.

Yumurta Maskesi Faydaları

yumurta maskesi yararları

Bakım maskeleri arasında yumurta çok kullanılır ve yağlı ciltlerin dostudur. Yumurta ciltte kırışıklıkların oluşmasını engeller ve içeriğindeki mineraller sayesinde cildi besler. Yumurta maskesi cildin daha genç görünmesini sağlayarak yağlı ciltlerdeki yağ problemini kontrol altına alır.

Yumurta Maskesi Videosu

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Cilt Bakımı, Güzellik Maskeleri, Güzellik Sırları, Kuru Ciltler, Peeling Tarifleri, Yağlı Ciltler, Yüz Bakımı
doğal yüz maskesi
Doğal Yüz Maskesi Tarifleri ve Öneriler

Cilt bakımı cildin yenilenmesi ve parlak görünmesi bakımından çok önemlidir. Bu konuda doğal yüz maskesi ve cilt bakımı ürünleri kullanmak kimyasal

Kapat