Ana sayfa Cilt Bakımı Yüz Maskesi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım ve Tarifler

Yüz Maskesi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım ve Tarifler

yüz maskesi nasıl yapılır


Ufak araştırmalar yaparak yüzlerce çeşit yüz maskesi tarifine ulaşabilirsiniz. Ancak bunların arasından cilt yapınıza en uygun olanını bulmak oldukça zamanınızı alacaktır. Ayrıca uygulama alanına göre maskeler bulmakta sanıldığından daha zahmetli bir iştir. Şimdi sizlere yüz maskesi nasıl yapılır onu anlatacağız. Evde kendi imkânlarınızla yapabileceğiniz etkili ve bir o kadar doğal yüz maskeleri sayesinde cilt tipinize en uygun cilt maskeleri elde edebilirsiniz. Tamamen doğal olan bu maskeler cilde hiçbir şekilde zarar vermez ve kısa vadede çok etkili sonuçlar yaratır.

Yüz Maskesi Ne İşe Yarar?

yüz maskesi ne işe yarar

  • Çeşitli cilt lekelerinden kurtulmak için kullanılabilir
  • Yüzü uzun vadede nemlendirmek ve canlandırmak için uygulanabilir
  • Yüzün sağlıklı ve doğal bir görünüme kavuşmasını sağlar
  • Yüzü çeşitli hastalıklara karşı korur
  • Yüzüntemizlenmesini ve gözeneklerinin açılmasını sağlar
  • Cildin kaybettiği sıvıyı geri kazandırır.

Türk Kahvesi İle Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

kahve ile yüz maskesi nasıl yapılır

Gün içerisinde tükettiğiniz kahvelerin dibindeki kalın birikintiyi atıyorsanız, bu yazımı okuduktan sonra onlara özel bir yer ayıracaksınız. Çünkü bu kahve birikintisi yüze uygulandığı halde uzun vadede nemlendirici görevi görmektedir. Yüzünüze sürdükten 15 dakika sonra yıkayın ve farkı hissedin! Pe ki Türk kahvesi kullanılarak yüz maskesi nasıl yapılır ona bakalım; Türk kahvesine yeteri miktarda zeytinyağı atın ve krem kıvamına ulaşana kadar iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı yüzünüze uygulayıp 15 dakika beklettikten sonra bol suyla durulayın. Bu karışım yüzünüzde doğal bir peeling görevi üstlenerek cildin yenilenmesini sağlayacaktır. Kuru bir cilde sahipseniz 1-3 damla badem yağı da ekleyebilirsiniz.Salatalık İle Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

salatalık ile yüz maskesi nasıl yapılır

Salatalık bol su içeren bir nesin olduğundan cildin nemlenmesinde büyük rol oynar. Şimdi salatalıklı yüz maskesi nasıl yapılır öğrenelim; kabuğu ile birlikte rendelediğiniz salatalığın üzerine bir miktar bal ile yoğurt ilave ederek yüzünüze uygulayabilirsiniz. Dilerseniz sadece salatalık veya sadece salatalık yoğurt şeklinde de uygulayabilirsiniz. Bu karışıma ekleyeceğiniz yarım çay kaşığı tarçınla sivilcelerden kurtulabilir veya bir kaşık limon suyu ekleyerek cildinizi toksinlerden arındırabilirsiniz. Bu karışımları minimum 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra bol ılık suyla yıkamanız yeterli olacaktır.

Doğal Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

doğal yüz maskesi nasıl yapılır

Öncelikle peeling etkili yüz maskesi nasıl yapılır, ona bakalım; burada 2 kaşık bal ve 2 adet toz haline getirilmiş bademi veya bal, süt, sardunya yağı, papatya yağı ve yulafı karıştırarak iki farklı maske elde edebilirsiniz. Bu karışımları yüzünüzde 15 dakika bekletip yıkamanız yeterli olacaktır. Şimdi kırışık etkili yüz maskesi nasıl yapılır onu inceleyelim; dilerseniz 2 kaşık bal ve bir yumurtanın akını karıştırabilir, dilerseniz 5 taze gül yaprağını ezerek yüzünüze sürebilir, dilerseniz de rezene yaprağı, rezene tohumu ve yoğurdu karıştırarak elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayarak etkili cilt bakımı gerçekleştirebilir ve kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Bu karışımları en az 20 dakika yüzünüzde bekletmeli ve sonrasında bol su ile yıkamalısınız.


Yüz Maskesi Nasıl Yapılır VideosuBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here