Ana sayfa Cilt Bakımı Cilt Tiplerine Özel Yüz Maskesi Tarifleri

Cilt Tiplerine Özel Yüz Maskesi TarifleriTemiz bir görünüm ve sağlıklı bir cilt için mutlaka uygulanması gereken cilt maskeleri yalnızca güzellik salonlarında uygulanmaz. Kozmetik marketler ya da eczanelerden alınabilecek maskeler bulunmakla beraber evde hazırlanabilecek, doğal içerikli yüz maskesi tarifleri de oldukça çok tercih edilen yöntemlerdendir. Özellikle kimyasala karşı hassasiyet gösteren ya da doğal ürün kullanımı konusunda hassas kişiler tarafından tercih edilen bu cilt maskeleri farklı cilt tipleri için farklı malzemelerle oluşturulur. Kişilerin elindeki malzemelerle kendi ihtiyaçlarına göre oluşturabilecek oldukları yüz maskesi tarifleri çok çeşitlidir.

Kuru Cilt İçin Yüz Maskesi Tarifi

kuru ciltler için yüz maskesi tarifi

Cildin neminin az olduğu, su tutma kapasitesinin ve esnekliğinin azaldığı kuru cilt için yüz maskesi tarifleri nemlendirmeye yönelik, cilt üzerinde esneklik artırıp kırışıklık önleyecek malzemeler kullanılmalıdır.

  • Zeytinyağı ve Hint Yağı ile Yüz Maskesi Tarifi: 1 – 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve zeytinyağının üçte biri kadar hint yağının karıştırılmasıyla oluşan bu yağ maskesi yüzde yaklaşık 10 dakika bekletildikten sonra yıkanarak temizlenmelidir. Cilt lekelerine karşı savaşan hint yağı ve cildi nemlendiren zeytinyağının bu karışımı oldukça olumlu sonuçlar vermektedir.
  • Kuru Cilt İçin Yüz Maskesi Tarifi: Kuru cilt tedavisi denildiğinde ilk akla gelen malzemelerden olan bal yaklaşık 1 çay kaşığı olarak alınır ve 1 yumurta ile çırpılır. Bir fırça yardımıyla yüze sürüldükten sonra kuruyana kadar beklenir ve ılık suyla durulanarak cilt temizliği tamamlanır.

yüz-maskesi-tarifleri  • Patates İle Yüz Maskesi Tarifi: Kuru ciltli kişilerin ve kırışıklıklarıyla problem yaşayan kişilerin yüzünü güldürecek olan patates maskesi yapımı için rendelenmiş 1 orta boy patates gereklidir. Rendelenmiş patates cilt üzerinde bekletildiğinde kuruluk ve kırışıklığa çok iyi gelmektedir.

Yağlı Cilt Yüz Maskesi Tarifi

yağlı ciltler için yüz maskesi tarifi

Ciltte yağ birikimi, siyah nokta, açık gözenekler, akne gibi problemlerin olduğu yağlı ciltlerde genelde yağ dengesini sağlayıcı maskeler önerilir. Aşırı parlamayı da engelleyen yağlı cilt yüz maskesi tarifleri hazırlanması ve uygulanması kolay olan ama cilt bakımı açısından sonuçları başarılı olan maskelerdir.

  • Yağlı cilt yüz Maskesi Tarifi: Yağlı cildin en büyük problemlerinden olan gözenek genişliği ve parlama sorununa karşı en etkili çözüm olan limon, içindeki asitler sayesinde yağlı ciltli kişilerin kurtarıcısı olarak görülüyor. Kabukları soyulmuş iki adet limonun robotta ezilmesi ile püre halini almış limonlar cilde uygulanmak için hazır oluyor. Haftada bir yapılacak limon maskesi hem gözenekleri sıkılaştıran hem de cildi toksinlerinden kurtaran bir yöntem olarak görülüyor.
  • Domates İle Yüz Maskesi Tarifi: Cilt rengini açıcı özelliği de bulunan domates kil ile birleştiğinde yağlı cilt yüz maskesi tarifleri arasında yerini alıyor. 1 ölçü taze domates suyunun 1 ölçü kil ile karıştırılmasıyla oluşan bu maske cilt üzerindeki lekeleri açarken yağ kontrolü de sağlıyor.
  • Süt İle Yüz Maskesi Tarifi: Tam olarak maske sayılmasa da yağlı cildin düzenli olarak sütle temizlenmesi cilt üzerinde olumlu etkiler oluşturup cildin yaşlanmasını geciktiriyor. Temiz bir pamuk yardımıyla temizlenmiş cilt üzerine düzenli olarak sürülen süt kısa sürede etkisini gösteriyor.


2 YORUMLAR

  1. Kullandığım zigavus beyaz kil maskesi cildimin pürüzsüz ,aknesiz ve siyah noktasız olmasını sağlıyor.Haftada iki defa uyguluyorum,sonuç muhteşem.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here